ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשע"ט | 25.05.19
דממה נשמעה באולם שהכיל 2,500 נערים מ CTeen

כמעט כל מי שבא במגע עם בני נוער בדור שלנו, יודע כמה קשה הדבר לתפוס את תשומת ליבם לזמן ארוך של נאום או הרצאה. אבל ב'באנקעט' החותם את השבתון הבינלאומי העשירי של ארגון הנוער העולמי CTeen מוקדם יותר השנה, דממה נשמעה באולם שהכיל 2,500 נערים ונערות כשהדברים הבאים נשמעו מפי הנואם המרכזי - הרב משה יהודה קוטלרסקי
מאת יוסי אסולין
"לכולנו יש בחיים רגעי גאות ושפל", פתח הרב משה יהודה קוטלרסקי מה'מרכז לעניני חינוך', שמנווט את הארגון במשך ימות השנה. "אתגרים בלתי צפויים משליכים אותנו באחת לסערה גדולה, אולם ההחלטה היא שלנו, האם להיסחף במערבולת המסוכנת או לנצל את הגאות ולהתעלות גבוה, תוך תיעול הסערה לניצחון בגבורה".

"כאשר תחזרו למקום בו אתם חיים לומדים ועובדים, תזכרו את מילות המפתח שחרותים בשורות הראשונות של ההלכה היהודית "אל יבוש מפני המלעיגים", אל תתפעלו משונאים, מנדים, מציקים וציניקנים. לפעמים יהיה מצב שאתה או את תהיו היהודים היחידים, בכיתה, בבית הספר, או בעיר כולה. הישארו חזקים ובטוחים בעצמכם, במורשת של העם הנפלא שלנו, בהיסטוריה של עבר מפואר המובילה לעתיד מדהים.

"כשמתרגשת סערה, קטנה או גדולה, הושיטו את היד לאחוז בחבל ההצלה המופלא שנתן לנו אלוקים, לצלוח את סערות החיים כאן בעולם הזה. אלו הם התורה והמצוות. התחברו למשאבי היהדות המוצעים לכם כילדים בבית הספר - Ckids, כנערים בתיכון או במכללה - CTeen, בבתי חב"ד בכל קמפוס, כאקדמאים צעירים או בעלי מקצועות חופשיים - CYP, לעולם לא תהיו לבד במסע החיים המופלא, כשלפיד האור של תורה ומצוות מנחים אותנו בדרך הנכונה, בחתירה למטרה להפוך את העולם למקום טוב יותר, חיובי יותר, שמותאם בהרמוניה נפלאה עם החזון של בורא העולם ומנהיגו.

"אנו מארגנים מניין תפילה בחגי תשרי לכאלו שהם ללא רקע יהודי" סיפר בגאווה בלתי מוסתרת הנגיד היהודי הנודע מר ג'ורג' ראהר, באוזניו של הרבי מליובאוויטש. "ללא רקע יהודי?!" תהה הרבי בתשובה, והמשיך "לכל יהודי יש את הרקע החזק ביותר. הוא – בן אברהם יצחק ויעקב, והיא – בת שרה רבקה רחל ולאה. זה הרקע של כולנו, עם ישראל, מורשת אבות ואמהות שיסדו את העם היהודי, לנצח נצחים.

"בעזרת השם, כל אחד ואחת מכם יבנה משפחה יהודית נפלאה. האם חובה עלינו להיצמד לסטטיסטיקה של 18 עד 20 מיליון יהודים ברחבי העולם? בעוד 20 או 30 שנה אנחנו יכולים להגיע למספרים של רבע מיליארד יהודים בעולם! זה תלוי בך ובך, לבנות חיים יהודיים, להמשיך את השלשלת, להחדיר בהם את המורשת, ולהעצים את הנוכחות הפיזית והרוחנית של העם היהודי בכל פינה בעולם.

"אני זוכר את הביקור בברלין, גרמניה. כשציינו יובל לסיום העולם השניה, במהלכה התרחשה השואה הנוראה שהכחידה שישה מיליון יהודים, אנשים נשים וטף. עמד לידי בטקס אחד ממנהיגי היהדות בגרמניה וחזר על הסיסמה הידועה "לעולם לא עוד! לעולם לא נשכח!", פניתי אליו ואמרתי לו "אם לא נחנך את הדור הבא, אם לא נגדל אותם עם זהות יהודית שורשית, זכרם של שישה מיליון קדושים וטהורים אלו יישכח חס ושלום".

"ולכן אני פונה אליכם, לכל צעיר וצעירה שנמצאים כאן הערב: זה תלוי בכם, זה ביכולת שלכם. לחזור הביתה אחרי השבתון המרגש והעוצמתי הזה, ולהפוך להיות אלומת אור לכל הסביבה, להבעיר את הניצוץ היהודי החבוי בלב שלכם פנימה, ובלב של כל מי שבסביבה שלכם. הצטרפו לצבא העוצמתי של הנוער היהודי בכל העולם – בפעילות הנהדרת של ארגון CTeen, הוסיפו באור, צרפו לפעילות כל פעם עוד מישהו אחד, עוד מישהי אחת, וכך נכבוש עם הרבה אהבה, חום ואור, עוד בית ספר, עוד קהילה, עוד עיר ומדינה. והעולם כולו יואר באור יקרות.

"אתם, כאן, המנהיגים של העם היהודי, מנהיגי האתמול, מנהיגי ההווה ומנהיגי העתיד! עלו והצליחו!".


צפו בוידאו >>>
כ"ה בסיון תשע"ח