ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשע"ט | 25.05.19
בתמונה: טקס ההכתרה בהמבורג. בריבוע: הרב שמואל ביסטריצקי
בתמונה: טקס ההכתרה בהמבורג. בריבוע: הרב שמואל ביסטריצקי צילום: פייסבוק, ארכיון שטורעם
הרב ביסטריצקי מסביון בפוסט על אחיו השליח בהמבורג

"אני זוכר את היום לפני חמש עשרה שנה בו אחי הרב שלמה וגיסתי חני עזבו את ביתם בירושלים וביחד עם בתם הבכורה שהייתה בת שנה נפרדו מהחממה המשפחתית והחברים בישראל וטסו אל העיר המבורג בלב גרמניה, יעד שספוג בהרבה דם יהודי" ● הרב שמואל ביסטריצקי, שליח כ"ק אדמו"ר זי"ע לסביון, בטור מרגש על אחיו הרב שלמה ביסטריצקי שליח הרבי להמבורג
מערכת שטורעם
אני זוכר את היום לפני חמש עשרה שנה בו אחי הרב שלמה וגיסתי חני עזבו את ביתם בירושלים וביחד עם בתם הבכורה שהייתה בת שנה נפרדו מהחממה המשפחתית והחברים בישראל וטסו אל העיר המבורג בלב גרמניה, יעד שספוג בהרבה דם יהודי.

הדמעות והחששות מה יהיה, איך נסתדר, איפה נאכל ואיך הגרמנים יסתכלו על היהודי המזוקן שנחת בעיר כל אלו היו החששות של בני המשפחה שנשארה בארץ.

הם, הזוג הצעיר, היו נחושים מאוד במטרה, להיות כתובת לכל מה שיהודי המקום צריכים, ובעיקר היו רגועים בכך שהרבי מליובאוויטש דואג ומלווה את כל שלוחי חב"ד בעולם.

שבועיים אחר כך נחתתי בהמבורג, באתי לעזור בהתאקלמות, אני זוכר את הרגעים בהם הסתובבנו ברחוב והם (התושבים החדשים) מנסים לקרוא שלטים בגרמנית וקצת להכיר את העיר. ומאז... הכל היסטוריה.

הקהילה היהודית בהמבורג תוססת, הם פתחו מסעדה כשרה, הביאו חיים חדשים בבית הכנסת ובחיי הקהילה, פתחו בית ספר יהודי ואמש בהתרגשות גדולה של עשרות תושבים, במעמד ראש העיר המבורג ואורח הכבוד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הסמיכו תלמידים מקומיים לרבנים.

על זה אומר הפסוק "הזורעים בדמעה, ברינה יקצרו". עם ישראל חי, גם בגרמניה!
י"א בסיון תשע"ח