ב"ה יום שני, י"ג אדר א' תשע"ט | 18.02.19
צילום: שטורעם.נט, ארכיון
היום: טקס העברת השגרירות לירושלים

היום בשעה 16:00 יתקיים טקס העברת השגרירות לירושלים עיה"ק ● כזכור, אחת מהבטחות הבחירות של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הייתה להעביר את השגרירות מת"א לירושלים ● בניגוד לאין ספור תחזיות, טראמפ הולך לממש את ההבטחה היום ● כ-800 אנשים ישתתפו באירוע, בהם כ-250 אנשי המשלחת האמריקנית ● בין היתר ישתתפו: רה"מ נתניהו, נשיא המדינה ריבלין, חתנו ויועצו של טראמפ ג'ארד קושנר, מזכיר המדינה ושר האוצר האמריקאי
מערכת שטורעם
כזכור, אחת מהבטחות הבחירות של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הייתה להעביר את השגרירות מת"א לירושלים. בניגוד לאין ספור תחזיות, טראמפ הולך לממש את ההבטחה היום.

חנוכת השגרירות האמריקנית תחל בשעה 16:00, בהשתתפותם של כ-800 איש.

במהלך הטקס יישא שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן דברי ברכה, תשודר ברכה מצולמת של הנשיא דונאלד טראמפ,
ינאם יועצו הבכיר של טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, סגן מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון סאליבן ועוד.

מטעם מדינת ישראל ינאמו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו. ישתתפו באירוע: שר החינוך נפתלי בנט, שר ירושלים והתפוצות זאב אלקין, שרת המשפטים איילת שקד, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל וסגן השר ושגריר ישראל לשעבר בארה"ב מייקל אורן.

אחרי נאומו של טראמפ יוסר הלוט מלוח האבן הרשמי של השגרירות, שעליו מופיע סמל השגרירות ולוחית הקדשה לנשיא טראמפ ולסגן הנשיא מייק פנס.

בטקס ישתתפו כלל אנשי המשלחת האמריקנית לירושלים, כ-250 איש, בהם חברי קונגרס, רבנים ואנשי ממשל. את המשלחת מוביל סגן מזכיר המדינה סאליבן, והיא כוללת בין היתר גם את הסנטורים הרפובליקנים טד קרוז ולינדזי גראהם, וכן את ג'ייסון גרינבלט - השליח המיוחד של טראמפ לענייני המזרח התיכון וענייני משאים ומתנים בינלאומיים.
כ"ט באייר תשע"ח