ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
למעלה: החשוד מובל לרכב המשטרתי הסמוי. למטה מימין: החסיד שהותקף
למעלה: החשוד מובל לרכב המשטרתי הסמוי. למטה מימין: החסיד שהותקף צילום: crownheights.info
ניו-יורק: נלכד החשוד שתקף את הרב מוסקוביץ'

בתום חקירה מאומצת לכדו רשויות הביטחון בניו יורק את ג'יימס וינסנט, תושב ברונקס, החשוד בתקיפה האנטישמית הקשה שביצע נגד ר' מנחם מוסקוביץ', חסיד חב"ד תושב שכונת קראון הייטס ● החשוד מוכר מאוד למשטרה ויש לו היסטוריה של 40 מעצרים שונים ● לדיוח המלא ותמונות נוספות >>>
כתב שטורעם בארה"ב

בתום חקירה מאומצת ה-FBI עצר בניו יורק את ג'יימס וינסנט, תושב ברונקס, החשוד בתקיפה האנטישמית הקשה כנגד חסיד חב"ד תושב בשכונת קראון-הייטס, ר' מנחם מוסקוביץ'.

כזכור, בשבת שעברה הותקף ר' מנחם מוסקוביץ', חסיד חב"ד תושב שכונת קראון-הייטס שבברוקלין, בעת שעשה את דרכו לביתו מבית הכנסת השוכן במרכז הרפואי 'קינגסברוק' בו התפלל. מוסקוביץ' הוכה קשות וכמעט נחנק למוות בתקיפה, שהייתה השנייה באותו שבוע על רקע אנטישמי. האירוע הקשה עורר סערה תקשורתית גדולה והמשטרה הודיעה כי תעשה הכל על מנת להשיג את התוקף הפושע.

מבירור ראשוני שנערך לאחר המעצר עולה, כי החשוד מוכר מאוד למשטרה ויש לו היסטוריה של לא פחות מ-40 מעצרים על עבירות שונות שביצע, בהם פשעי שנאה נוספים, החזקת נשק לא חוקי, החזקת סמים, נהיגה ללא רישיון ועוד. המשטרה לכדה אותו בשעות אחר הצהריים של יום שישי.

למרות שהוא זוהה מוקדם יותר, חיכתה המשטרה עם המעצר לשעת הכושר, ובלשים שחיכו לו בבית משפט הפלילי בברוקלין - שם היה צריך להופיע בגלל ארבעה תיקים אחרים שלו שמתנהלים בבית המשפט - הפתיעו אותו ולקחו אותו לחקירה.

ל'שטורעם' נודע, כי וינסנט הודה בחקירתו הראשונית בתקיפה האגרסיבית.

י"ד באייר תשע"ח
החשוד מובל לרכב המשטרתי הסמוי
החשוד מובל לרכב המשטרתי הסמוי | צילום: crownheights.info