ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
מועצת עיריית ניו-יורק הצהירה: 116 ימי חינוך לכבוד הרבי

מועצת עיריית ניו יורק נפתח בתפילה לכבוד הרבי לקראת הצהרת ימי החינוך, שהועברה על ידי מנהיג המועצה קורי ג'נסון ● הצהרה דומה הוצאה על ידי מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו, ראש עיריית ניו יורק ביל דה-בלזיו, וכן על ידי שני בתי המחוקקים של מדינת ניו יורק ● מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית הרב שמואל בוטמן קיבל את ההצהרה הרשמית והוזמן לפתוח את ישיבת מועצת העיר בתפילה לכבוד הרבי ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
מושב מועצת עיריית ניו-יורק נפתח בתפילה לכבוד הרבי לקראת הצהרת ימי החינוך, שהועברה על ידי מנהיג המועצה קורי ג'נסון, חברת מועצה לורי קומבו, שמייצגת את שכונת קראון הייטס, וחבר המועצה ויושב ראש השדולה היהודית חיים דויטש.

בדבריו ציין מנהיג המועצה קורי ג'ונסון ש"היום יש לתנועת חב"ד מוסד בכל אחת מ-50 המדינות של ארצות הברית, יותר מ-5000 מוסדות ביותר מ-1000 ערים ב-102 מדינות בעולם". הוא הוסיף ואמר: "ואנחנו גאים שבמשך 78 השנים האחרונות, החל משנת 1940 נמצא המרכז העולמי של חב"ד בעיר ניו יורק".

מנהיג מועצת עיריית ניו יורק מסר את ההצהרה לרב שמואל בוטמן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית והרב בוטמן הודה למנהיג העירייה, ללאורי קמבו ולחיים דויטש, ולכל חברי מועצת העיר,  ואמר: "כאשר הרבי דיבר חינוך, הוא התכוון לחינוך של כל ילד, הילד האמריקאי, הילד האפריקאי, הילד האסיאתי, הילד האירופאי, הילד המזרח תיכוני, הילד של המזרח הרחוק, כל ילדי העולם. הרבי אמר פעמים רבות שהוא רוצה שהילדים ידעו שיש 'עין רואה ואוזן שומעת ושהעולם הוא לא ג'ונגל'", אמר הרב בוטמן.
 
הרב בוטמן המשיך כי כתב מ-CNN שאל פעם את הרבי מה המסר שלו לעולם והרבי השיב, כי המסר שלו לעולם הוא "שאנו חיים בדור האחרון של הגלות ובדור הראשון של הגאולה ואנחנו יכולים להביא את הגאולה קרוב יותר על ידי שנעשה יותר פעולות של טוב וחסד. זה לא 'פייק ניוז'—('חדשות מזוייפות') זה כתב של CNN ששאל את הרבי והרבי ענה לו", אמר הרב בוטמן.
 
"זו באמת זכות אישית עבורי לתת חסות להצהרה הזאת לכבוד הרבי", אמר יושב ראש השדולה היהודית, וחבר המועצה חיים דויטש.
 
לאחר מכן פתח הרב בוטמן את ישיבת מועצת העיר בתפילה לכבוד הרבי.
 
ההוראה של הרבי לפתיחת הסנאט בוושינגטון

לפני שפתח את הסנאט של ארצות הברית בוושינגטון בתשנ"א, אמר הרבי להרב בוטמן: "קח איתך קופסת צדקה ושכולם יראו מה אתה עושה וידעו על מה כסף צריך ללכת".
 
הרב בוטמן עשה זאת גם בפתיחת מועצת העיר ניו יורק. הוא גם הזמין את חברי מועצת העיר להשתתף על ידי תרומה של דולר אחד בקופסת הצדקה. "זה לא מעמד לגיוס כספים", הוא הבטיח לחברי מועצת העיר, "כי אז היינו מבקשים הרבה יותר מדולר אחד, זה מאמץ לעשות מעשה טוב של צדקה וחסד".
 
 זה היה באמת מחמם לב לראות איך חברי מועצת העיר עומדים בשורה, עם רוח והתלהבות, לשים שטר דולר לתוך קופסת הצדקה. "הם עושים מה שהרבי רוצה", אמר חיים דויטש בשמחה. רבים הביעו הערכה אישית כנה על מסר של הדרכה ועידוד.
 
הצהרה דומה הוצאה על ידי מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו, ראש עיריית ניו יורק ביל דה-בלזיו, וכן על ידי שני בתי המחוקקים של מדינת ניו יורק ה'אסמבלי' וה'סנאט'.
ט' באייר תשע"ח