ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
"אמרתי שמע ישראל". ר' מנחם מושקוביץ בראיון ל-CBS
"אמרתי שמע ישראל". ר' מנחם מושקוביץ בראיון ל-CBS צילום: CBS
ברוקלין סוערת סביב התקיפה החמורה בשבת האחרונה

אחרי התקיפה החמורה של ר' מנחם מושקוביץ, חסיד חב"ד תושב שכונת קראון הייטס, רשתות התקשורת השונות הגיעו לשכונה לדווח מקרוב על התקיפה האנטישמית, שמזעזעת את הרובע הניו-יורקי ● מדובר בתקיפה אנטישמית שנייה בשבוע אחד ● היום יתכנסו בשכונה פוליטיקאים ופעילים חברתיים למסיבת עיתונאים שבה יגנו את המעשים הנפשעים ● לדיווח המלא וצפייה בדיווחים ברשתות הטלוויזיה בניו-יורק >>>
כתב שטורעם בארה"ב
התקיפה בקראון הייטס בכותרות: אחרי התקיפה החמורה של ר' מנחם מושקוביץ, חסיד חב"ד תושב שכונת קראון הייטס שבברוקלין, רשתות התקשורת השונות הגיעו לשכונה לדווח מקרוב על התקיפה האנטישמית, שמזעזעת את הרובע הניו-יורקי שידע באחרונה תקופה שקטה יחסית.

מושקוביץ הוכה קשות וכמעט נחנק למוות, בעת שעשה דרכו לביתו בשבת האחרונה, בסביבות השעה 1 וחצי בצהריים ברחוב רוטלנד בסמוך לרחוב סקנקטדי, לאחר שסיים את התפילה בבית הכנסת הממוקם במרכז הרפואי היהודי 'קינגסברוק'. מצלמות אבטחה ברחוב תיעדו את רגעי התקיפה והצילומים פורסמו בכל כלי התקשורת, במקביל לעבודת המשטרה הפועלת בכל המישורים על מנת לאתר את התוקף.

מושקוביץ סובל מצלע סדוקה, חבלות פנימיות ושריטות בכל חלקי גופו ושהה בבית הרפואה עד לאחר השבת.

ר' מנחם שמתאושש מהפציעה כתוצאה מהתקיפה הקשה, התראיין לכלי התקשורת ושחזר את רגעי האימה. לדבריו, התקיפה החלה כאשר עבר ליד גבר שחור שעישן סיגריה. "אמרתי לו 'צהריים טובים', זו שכונה נחמדה וכולם נחמדים אחד לשני. ברגע שבירכתי אותו לשלום הוא התחיל לצעוק עלי ואמר לי: 'אתם יהודים מזוייפים, מי אתה בכלל שתגיד לי שלום?!'".

"בשלב זה התוקף המשיך לצעוק ולהשתולל: "היהודים המזויפים גזלו ממני את הכסף שלי, גנבו ממני את המשכנתא ואת הבית שלי, אני רוצה להרוג אותך".

"חשבתי שהאיש פשוט משוגע אז התחלתי ללכת משם, והוא צעק אתה לא הולך ממני והתחיל לרדוף אחרי. הוא תפס אותי בפינת רחוב 46, והחל לחנוק אותי. התחלתי להרגיש סחרחורת ואת האוויר שלי נגמר. התחלתי להגיד 'שמע ישראל', חשבתי שאני הולך למות.

"איכשהו הצלחתי להשתחרר ממנו, והתחלתי לצעוק לעזרה והוא אמר לי: 'אתה לא צריך עזרה, אני צריך להרוג אותך'".

מושקוביץ הוסיף ותיאר לכלי התקשורת, כי החזיק בגדר סמוכה כדי שלא ליפול על הרצפה בעוד התוקף המשיך להכותו באגרופים, ולבעוט בו בכל חלקי גופו. "אמרתי לעצמי שאין לי סיכוי כי הוא חזק ממני אבל היה לי נס ששתי אחיות רצו לעזור לי מהמרכז הרפואי הסמוך", סיים מושקוביץ.

כתבת CBS ששוחחה עם יהודים נוספים בשכונה שמעה מהם, כי הם מודאגים מאוד נוכח העובדה שמדובר בהתקפה אנטישמית שנייה בשבוע בשכונה, לאחר שבשבוע שעבר יהודי נוסף הוכה קשות על ידי קבוצת שחורים כשצעד עם בנו על שדרת איסטערן פארקווי.

נשיא רובע ברוקלין מר אריק אדאמס הודיע, כי הוא עומד לצד תושבי שכונת קראון הייטס ומוקיע את התקיפות האחרונות נגד יהודים בשכונה.

גינויים נוספים נשמעו גם מהליגה נגד השמצה (ADL) שאף הבטיחה פרס כספי בסך 5,000 דולר לכל מי שיביא מידע על התוקפים וללכידתם. גם מועצת הקהילה היהודית (JCRC) הוציאה הודעת גינוי חריפה.

במקביל, ראשי השכונה ופעילים חברתיים מרובע ברוקלין נערכים להשתתף היום במסיבת עיתונאים מיוחדת שתוקיע את המעשים הנפשעים.

יצוין, כי שתי התקיפות נחקרות כפשעי שנאה על ידי משטרת ניו-יורק שהבטיחה לעשות הכל על מנת ללכוד את התוקפים ואף פנתה לעזרת הציבור על מנת לאתר את החשודים.

צפו בדיווח ברשת CBS:צפו בדיווח ברשת ABC7:צפו בדיווח ברשת FOX:

ח' באייר תשע"ח