ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
הנשיא טראמפ מנופף ליהודים שהודו לו על שחרור רובשקין
הנשיא טראמפ מנופף ליהודים שהודו לו על שחרור רובשקין
הנשיא טראמפ על שחרור רובשקין: "הדבר הנכון"

המשפטן היהודי המפורסם פרופסור אלן דרשוביץ, המקורב לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הגיע השבוע לפגישה בבית הלבן והצליח לשמוע מהנשיא האמריקאי התבטאות פומבית ראשונה בפרשת שחרורו של האסיר החב"די הרב שלום-מרדכי רובשקין ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
פרשת רובשקין חוזרת לכותרת: המשפטן היהודי המפורסם פרופסור אלן דרשוביץ, המקורב לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הגיע השבוע לפגישה בבית הלבן והצליח לשמוע מהנשיא האמריקאי התבטאות פומבית ראשונה בפרשת שחרורו של האסיר החב"די הרב שלום-מרדכי רובשקין.

העיתונאי החרדי האמריקאי ג'ייק טורקס, ממגזין 'עמי', המסקר את הביצה הפוליטית בוושינגטון, שוחח עם פרופ' דרשוביץ לאחר הפגישה והלה סיפר לו, כי עיקר השיחה עסקה בנושא המשברים במזרח התיכון וההתמודדות האמריקאית מולם.

פרופ' דרשוביץ שפעל רבות מאחורי הקלעים למען שחרורו של רובשקין מהכלא עד לחנינה שהעניק טראמפ, חושף לראשונה התייחסות של הנשיא האמריקני לפרשת המעצר והשחרור המפתיע, שהסעירה את היהדות בארה"ב ובעולם כולו.

לדבריו, הנשיא התייחס במהלך הפגישה לפרשת רובשקין ואף התבטא כי הוא גאה על החנינה שהעניק לו. "למרות שספגתי ביקורת, אני בטוח שעשיתי את הדבר הנכון ואני שלם עם זה", אמר טראמפ לפרופ' דרשוביץ.

דרשוביץ' הוסיף: "אם אני מדייק בדבריו, הרי שהנשיא אמר: "לא היה שם צדק ורציתי לעשות את הדבר הנכון"".

בשלב זה שאל העיתונאי טורקס את דרשוביץ מי העלה את נושא רובשקין בפגישה ודרשוביץ השיב, כי "הנשיא העלה זאת, הוא זכר ששוחחתי עימו על כך בעבר".

דרשוביץ נשאל עוד מדוע לקח כה הרבה זמן מאז בקשתו של רובשקין לחנינה ועד שאושרה ועונה: "ישנו תהליך ארוך ומורכב, בודקים את ההשלכות ואת העבר של האסיר והפרוצדורה הזו לוקחת זמן".

ו' באייר תשע"ח