ב"ה יום שלישי, י"ב אדר ב' תשע"ט | 19.03.19
הרבי בחלוקת 'כוס של ברכה'. מימין: הגביע המוצע למכירה פומבית
הרבי בחלוקת 'כוס של ברכה'. מימין: הגביע המוצע למכירה פומבית צילום: בית המכירות 'קדם'
כאב לב: גביע של הרבי מועמד למכירה פומבית

הגביע המיתולוגי שאיתו בירך כ"ק אדמו"ר זי"ע ברכת המזון, הבדיל עליו במוצאי חגים, וחילק ומזג ממנו יין 'כוס של ברכה' יועמד למכירה פומבית בבית המכירות 'קדם' בירושלים וצפוי להימכר במאות אלפי שקלים, כך נמסר ל'שטורעם' מבית המכירות ● לטענתם הם מחזיקים באישור מאחד ממקורבי הרבי, המעיד שבגביע המיועד למכירה השתמש הרבי במשך תקופה ● לא ברור מיהו הגורם שהעביר את הגביע לבית המכירות ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
הגביע המיתולוגי שאיתו בירך כ"ק אדמו"ר זי"ע ברכת המזון, הבדיל עליו במוצאי חגים, וחילק ומזג ממנו יין 'כוס של ברכה' יועמד למכירה פומבית בבית המכירות 'קדם' בירושלים וצפוי להימכר במאות אלפי שקלים, כך נמסר ל'שטורעם' מבית המכירות.

בהודעת בית המכירות נכתב, כי "במוצאי החגים, ראש השנה, שמחת תורה, אחרון של פסח, שבועות - נהג הרבי לעשות הבדלה על גביע היין שעליו בירך ברכת המזון בסעודת החג. לאחר ששתה את רוב הגביע היה עומד הרבי במשך שעות ארוכות ומוזג משיירי המצווה אל תוך כוסיותיהם של החסידים שעברו לפניו.

"לכל אחד ואחד מהעוברים לפניו, זקנים עם נערים, היה הרבי מברך בפנים שוחקות ומאירות: "לחיים ולברכה". כך עמד הרבי על רגליו שעות ארוכות עד סמוך לעלות השחר (גם בהיותו קרוב לגיל 90 המשיך במנהגו זה לעמוד על רגליו במשך שעות ארוכות). מידי פעם היה הרבי מפסיק את מזיגת היין ומלהיב את הקהל בתנועות נמרצות בשירי שמחה בשני ידיו כשפניו זורחות ומאירות משמחה. סיפורי מופת רבים מסופרים על אנשים שנושעו מברכותיו של הרבי במעמד זה".

לטענת בית המכירות הפומביות 'קדם', הם מחזיקים באישור מאחד ממקורבי הרבי, המעיד שבגביע המיועד למכירה השתמש הרבי במשך תקופה.

מרון ארן, מבעלי בית המכירות הפומביות 'קדם', מציין, כי "מדובר בפריט היסטורי בעל ערך סנטימנטלי יוצא דופן שהתגלגל לידינו, הגביע הוא אות וסמל לזכות הגדולה שהייתה לאלו שהסתופפו בצילו של הרבי מליובאוויטש, ולשפע אותו הוא השפיע על כל איש ואיש מעם ישראל".

מעדויות שהגיעו למערכת 'שטורעם' עולה, כי ככל הנראה מדובר בגביע שאותו העניקה הרבנית למשפחה מסוימת ולא בגביע שבו השתמש הרבי בחלוקת 'כוס של ברכה'.
ל' בניסן תשע"ח