ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
מרכז כפר חב"ד, היישוב הגדול ביותר בתחום המועצה האזורית שדות דן
מרכז כפר חב"ד, היישוב הגדול ביותר בתחום המועצה האזורית שדות דן צילום: ישראל ברדוגו, שטורעם.נט
וייקרא שמה בישראל: המועצה האזורית שדות דן

בתום יום בחירות מעניין, בו נטלו חלק כ-4,000 בוחרים ובהם בני נוער ובוגרים, נבחר שם חדש למועצה האזורית עמק לוד שתיקרא מעתה: מועצה אזורית שדות דן ● המועצה, שהיישוב הגדול ביותר בה הוא כפר חב"ד, תחל בקרוב בהליך מיתוג מחדש שילווה את הטמעת השם החדש ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
טוב שם טוב: בהמשך לחשיפת אתר חב"ד-'שטורעם' על החלטת ראש המועצה האזורית עמק לוד דוד יפרח לצאת למהלך ראשון מסוגו מאז קום המדינה ולהחליף את שם המועצה האזורית לשם חדש, אמש התקיימו הבחירות ע"י התושבים מתוך שלושה שמות שהגיעו לישורת האחרונה.

המועצה, שהוקמה בשנת 1952 וקיבלה את השם 'עמק לוד' לנוכח מיקומה באזור שפלת לוד, כוללת בתוכה, בין היתר, את היישובים: ניר צבי, אחיעזר, יגל, זיתן, משמר השבעה, גנות חמד וצפריה. היישוב הגדול והמאוכלס ביותר בשטח המועצה הוא כפר חב"ד - הכפר של הרבי. לאור זאת, גם משרדי המועצה ולשכת ראש המועצה ממוקמים במרכז כפר חב"ד, בצמוד למשרדי ועד כפר חב"ד.

עם כניסתו לתפקיד של ראש המועצה המכהן דוד יפרח, החליט יפרח יחד עם סגנו ר' בנימין ליפשיץ ומליאת המועצה, לשנות את שם המועצה, אשר לטענת ראש המועצה והחברים, השם אינו מייצג כראוי את מאפייניה הבולטים, ולהתאימו למציאות הנוכחית.

בראיון וידאו מיוחד שהעניק לאתר חב"ד-'שטורעם' הסביר ראש המועצה את המניע המרכזי להחלפת השם.

יום הבחירות לשם המועצה התקיים, כאמור, אתמול, כ"ח בשבט, והקלפיות הוצבו במוסדות החינוך ביישובי המועצה, כאשר לתושבים ניתנה האפשרות לבחור גם באמצעות אתר המועצה. גם ילדי המוסדות השתתפו ב'חגיגה' וניתנה גם להם האפשרות לבחור את השם.

השמות שמתוכם בחרו התושבים:


1. מועצה אזורית דן
2. מועצה אזורית מבואות דן
3. מועצה אזורית שדות דן

כאמור, האופציה השלישית היא זו שנבחרה לבסוף ובקרוב תחל המועצה בהליך מיתוג מחדש שילווה את הטמעת השם החדש בכל יישובי המועצה.

כ"ט בשבט תשע"ח