ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
חברי הנהלת הישיבה עם ראש העיר וצוותו בשטח
חברי הנהלת הישיבה עם ראש העיר וצוותו בשטח צילום: שטורעם, לוד
עיריית לוד במגעים ליישוב ההדורים בשטח הישיבה

האם הפרשה סביב שטח בפאתי ישיבת תות"ל בלוד שהיה אמור להילקח ממנה במסגרת בניית מאות יחידות דיור המיועדות גם לציבור החב"די, לטובת הקמת מקווה וגני ילדים, בדרך לסיומו הטוב? ● כל הפרטים >>>
מערכת שטורעם
הסיפור סביב שטח בפאתי ישיבת תות"ל בלוד שהיה אמור להילקח ממנה במסגרת בניית מאות יחידות דיור המיועדות גם לציבור החב"די, לטובת הקמת מקווה וגני ילדים, בדרך לסיומו הטוב?

אתמול הגיע ראש העיר, עו"ד מר יאיר רביבו עם סגנו מר יוסי הרוש, ראש לשכתו מר משה אלדן ומנכ"ל העירייה מר אהרן אטיאס לשערי הישיבה, שם הם נפגשו עם מנהל הישיבה הרב מנשה חדד, וחברי ההנהלה:  הרב מנחם לרר, הרב גרשון סודקביץ והרב אלעזר גלבשטיין, וכן הרב יעקב גלויברמן, ודנו יחד בפתרון הסוגיה.

"הגענו כדי ליישב את ההדורים עם הנהלת הישיבה" אומר ראש העיר "כדי לנסות למצוא פתרונות הולמים. מצד אחד - שהישיבה שכה חשובה לנו לא תפגע, ומצד שני - שתחל בניית המקווה וגני הילדים עבור הציבור החב"די שאמור לאכלס את מאות יחידות הדיור החדשות". רביבו הוסיף גם כי הוא הצטער לגלות שהשאלה על עתיד השטח יצרה תמונה מעוותת כאילו העירייה מתנכלת בכוונה תחילה לישיבה.

בסיכום הישיבה הסכימו הצדדים על הקמת צוות עבודה מקצועי משותף בראשות מהנדסים ומשפטנים שישבו יחדיו על המפות ויבדקו את החלופות הטובות ביותר לשביעות רצון כל הצדדים על מנת לסיים את הסאגה בדרכי נועם ובדרכי שלום.


כ"ט בשבט תשע"ח