ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
"הבטחת הבחירות". ראש המועצה וסגנו ר' ימי ליפשיץ
"הבטחת הבחירות". ראש המועצה וסגנו ר' ימי ליפשיץ צילום: שטורעם.נט
היום: המועצה האזורית עמק לוד בוחרת שם חדש

בהמשך לחשיפת אתר חב"ד-'שטורעם' על החלטת ראש המועצה האזורית עמק לוד לצאת למהלך ראשון מסוגו מאז קום המדינה ולהחליף את שם המועצה האזורית לשם חדש המבוסס על המילה 'דן', היום יתקיימו הבחירות ע"י התושבים מתוך שלוש שמות שהגיעו לישורת האחרונה ● תושבי המועצה, ובראשם תושבי כפר חב"ד, יבחרו גם סלוגן שילווה את שם המועצה, מתוך שלוש אפשרויות ● לכתבה המלאה ולכניסה לאתר ההצבעה >>>
מערכת שטורעם
טוב שם טוב: בהמשך לחשיפת אתר חב"ד-'שטורעם' על החלטת ראש המועצה האזורית עמק לוד דוד יפרח לצאת למהלך ראשון מסוגו מאז קום המדינה ולהחליף את שם המועצה האזורית לשם חדש, היום יתקיימו הבחירות ע"י התושבים מתוך שלוש שמות שהגיעו לישורת האחרונה.

המועצה, שהוקמה בשנת 1952 וקיבלה את השם 'עמק לוד' לנוכח מיקומה באזור שפלת לוד, כוללת בתוכה, בין היתר, את היישובים: ניר צבי, אחיעזר, יגל, זיתן, משמר השבעה, גנות חמד וצפריה. היישוב הגדול והמאוכלס ביותר בשטח המועצה הוא כפר חב"ד - הכפר של הרבי. לאור זאת, גם משרדי המועצה ולשכת ראש המועצה ממוקמים במרכז כפר חב"ד, בצמוד למשרדי ועד כפר חב"ד.

כאמור, עם כניסתו לתפקיד של ראש המועצה המכהן דוד יפרח, החליט יפרח יחד עם סגנו ר' בנימין ליפשיץ ומליאת המועצה, לשנות את שם המועצה, אשר לטענת ראש המועצה והחברים, השם אינו מייצג כראוי את מאפייניה הבולטים, ולהתאימו למציאות הנוכחית.

בראיון וידאו מיוחד שהעניק לאתר חב"ד-'שטורעם' הסביר ראש המועצה את המניע המרכזי להחלפת השם וגם חשף תוך כדי הראיון את השם המוביל שילווה את הליך הבחירה של התושבים במספר אופציות.

יום הבחירות לשם המועצה יתקיים היום, כ"ח בשבט, והקלפיות יוצבו במוסדות החינוך ביישובי המועצה, כאשר תינתן האפש לתושבים לבחור גם באמצעות אתר המועצה. התושבים יבחרו גם סלוגן שילווה את שם המועצה, מתוך שלוש אפשרויות מוצעות.

השמות למועצה שמתוכם יבחרו התושבים:

1. מועצה אזורית דן
2. מועצה אזורית מבואות דן
3. מועצה אזורית שדות דן

■ לכניסה לאתר ההצבעה - לחצו כאן!

■ לצפייה בראיון הווידאו של ראש המועצה - לחצו כאן!
כ"ח בשבט תשע"ח