ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
מימין: המוהל הרב שאפיט, הנימול והשליח הרב קריצ'בסקי
מימין: המוהל הרב שאפיט, הנימול והשליח הרב קריצ'בסקי צילום: שטורעם, רוסיה
המוהל של רוסיה חוגג: הברית ה-7,000

'המוהל של רוסיה' השליח ד"ר ר' ישעיה משה שאפיט זכה השבוע למול את הנימול ה-7,000 במספר ● הברית נערכה באומסק שבסיביר בפעילות השליח הרב אשר קריצ'בסקי ● לכתבה המלאה >>>
כתב שטורעם באירופה

כל ברית מרגשת מחדש, ובדרך כלל גם עומד מאחוריה סיפור מפעים ומיוחד של מסירות נפש, אך הפעם ההתרגשות הגיעה לשיא חדש. לא כל מוהל זוכה למול את הילד ה-7 אלף שלו, ועל אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בבריתות שנערכות ברחבי רוסיה.

המוהל ר' ישעיה משה שאפיט מתעד כל ברית וברית שערך בימי חייו, עם כל המסמכים ותמונות הנימולים, ואת אישורי היהדות מטעם הרבנות הראשית לרוסיה בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר.

ר' ישעי' שאפיט הוא המוהל הראשי של רוסיה, וכאמור, זכה השבוע למול את הנימול ה-7 אלף, וזאת במסגרת מסע בריתות שערך השבוע בסיביר, בה הגיע גם לעיר אומסק שבסיביר בה מכהן כשליח חב"ד ורב העיר מזה 16 שנה הרב אשר קריצ'בסקי, ומל ארבעה יהודים, ובהם, חניך בגן הילדים היהודי, צעיר שיעורי תורה לצעירים, ו-2 חברי קהילה בן 35 ובן 60.

רבות מהבריתות נערכות במרפאת הבריתות 'ברית יוסף יצחק' אשר במחלקה הרפואית ב'מרכז החסד היהודי שערי צדק', הממוקם בשכונת 'מארינה רושצ'ה' שבמרכז מוסקבה. כאשר מערכת רישום מיוחדת נבנתה ברמת פיקוח גדולה, בהתאם להנחיות הרב לאזאר, העומד בראש הרבנות הראשית לרוסיה.

כ"ג בשבט תשע"ח