ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
הנשיא פוטין והרב לאזאר בביקור הקודם במוזיאון
הנשיא פוטין והרב לאזאר בביקור הקודם במוזיאון
פרסום ראשון: הנשיא פוטין דחה הביקור בגלל השבת

פרסום ראשון: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יבקר ביום שני הבא במוזיאון היהודי הגדול, במתחם מוסדות חב"ד במוסקבה, בראשות רבה של רוסיה, השליח הרב בערל לאזאר ● הנשיא יבקר במקום לרגל יום השואה הבינלאומי, שיצוין בשבת ● בעוד, לצערנו, בארץ הקודש נרמסת השבת בפרהסיה ע"י פולטיקאים, ל'שטורעם' נודע, כי הנשיא הסכים לקיים את הביקור יומיים לאחר-מכן בשל קדושת השבת ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם

75 שנה מאז ההתקוממות המוצלחת היחידה במחנה הריכוז "סוביבור" תיפתח תערוכה מיוחדת וחדשה ב'מוזיאון היהודי' במרכז מוסקבה, על 'סוביבור' בה נספו כ 170,000 יהודים הי"ד ומעטים הצליחו לשרוד, בהם אלו שהצליחו לברוח בהתקוממות. אחרון השורדים ממבצע נועז זה, נלב"ע בעיר פטרבורג לפני כחודשיים.

האירוע יתקיים במהלך טקס הזכרון לציון יום השואה הבינלאומי הנערך מדי שנה ב 27 לינואר למניינם, כפי שקבע האו"ם.

הנשיא ולדימיר פוטין הביע את רצונו להשתתף אף הוא בטקס והודיע למקים המוזיאון רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר שלכבוד יום השבת הוא יגיע לאירוע שידחה ליום שני, לאחר שהשנה יום השואה הבינלאומי, חל ביום השבת.

התקשורת ברוסיה מדווחת בהרחבה על ביקורו הצפוי של הנשיא פוטין בטקס שנדחה לכבוד יום השבת – דיווח הגורם לקידוש שם שמים גדול.

יצוין, כי זהו לא ביקורו הראשון של הנשיא פוטין במוזיאון היהודי הענק השוכן במרכז שכונת 'מארינה רושצ'ה', ובעבר הגיע בפתיחתו ובהבאת ספרי הקודש של 'ספריית שניאורסהן' הנמצאים כיום במחלקה מיוחדת במוזיאון.

הטקס יתקיים בהשתתפות הרב הראשי של רוסיה הרב לאזאר, נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה השליח הרב אלכסנדר ברדה, שגרירים מעשרות מדינות, ראשי קהילות וניצולי שואה המקבלים את תמיכה קבועה מהקהילה היהודית באמצעות מרכז החסד היהודי שערי צדק הסמוך למוזיאון.

ו' בשבט תשע"ח