ב"ה ערב ש"ק, ו' טבת תשע"ט | 14.12.18
הרב סימון יעקבסון
הרב סימון יעקבסון
בפעם השישית: תחרות החיבורים של 'משמעות' יוצאת לדרך

יש לכם כישרון כתיבה? חשבתם על רעיון חסידי? הכסף הוא רק תירוץ לכתוב חסידות ● תחרות החיבורים בחסידות של "משמעות" יוצאת לדרך זו השנה הרביעית ברציפות ומבטיחה עשרות אלפי שקלים לזוכים במקומות הראשונים ● והשנה, חידוש מרענן: דגש מיוחד על הקהל הישראלי וחיבורים בעברית על ידי הוספת שופטים ישראלים להרכב השיפוט ● לכל הפרטים >>>
מערכת שטורעם
הכסף הוא רק תירוץ לכתוב חסידות. תחרות החיבורים בחסידות של "משמעות" יוצאת לדרך זו השנה השישית ברציפות ומבטיחה עשרות אלפי שקלים לזוכים במקומות הראשונים.

כמידי שנה, לקראת כ"ד טבת יום ההילולא של אדמו"ר הזקן, מכריז ארגון 'משמעות' בראשותו של הרב סימון יעקבסון על פתיחת תחרות החיבורים הנערכת בחסות קרן 'מרומים', כשהשנה מושם דגש מיוחד על חיבורים בשפה העברית, דבר שבא לידי ביטוי גם על ידי הצטרפותם של שופטים ישראלים לראשונה להרכב השיפוט של התחרות.

מטרת התחרות היא עידוד הציבור גברים, נשים, בחורים ובנות מכל הרקעים והסגנונות, להעמיק בתורת החסידות ולמצוא בא כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרים העומדים בפתחו של האדם בחיים המודרניים.

התחרות התקבלה מאז הקמתה בהתלהבות רבה על ידי גברים ונשים מכל רחבי העולם והפכה לתופעה עולמית. מאות חיבורים נשלחו בשנים האחרונות על ידי מחברים ומחברות שהוציאו את הרעיונות החסידיים מהספרים, הנגישו אותם לציבור הרחב והפכו אותם לכלי מעשי להתמודדות עם אתגרי הזמן.

בשנים האחרונות נוספו לתחרות מסלולים ייעודיים לצעירים וסטודנטים במטרה להרחיב את קהל המשתתפים ולאפשר גם לצעירים להגיש את חיבוריהם. לצורך כך עובד מרכז משמעות בשיתוף פעולה עם ישיבות ומוסדות חינוך ברחבי העולם כדי להטמיע את תחרות החיבורים בתוכניות הלימודים של מוסדות החינוך.

"עבדנו קשה כדי להבטיח שהתחרות תהיה מגרש משחקים שבו כל אחד יכול לנצח", אומר הרב יעקובסון, יוזם ומנהל התחרות. "אנו גאים בעובדה כי בין הזוכים בשנים הקודמות היו אנשים ונשים צעירים ופחות ידועים, למרות שהם התחרו מול משפיעים ורבנים בעלי ידע רב בחסידות. ראינו תופעות של תלמידים שהתחרו מול הרבנים והמשפיעים שלהם, מבחינתנו זו המטרה. הצעירים הם העתיד שלנו ואנחנו צריכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לאמן ולתת להם כישורי חיים שיהיו מבוססים על החסידות".

הרב יעקובסון קורא לציבור הרחב להשתתף בתחרות. "זוהי הפלטפורמה היחידה שבה אנשים יכולים לקבל תמורה כספית משמעותית על לימוד והעמקה בחסידות. אנחנו מאמינים שבחסידות נמצאים כל הפתרונות להתמודדות עם החיים המודרניים והסוד לחיים מוצלחים, מאושרים ומשמעותיים. ואנחנו רואים בהנחלתה והצגתה כמקור אינסופי של חכמת חיים רלוונטית לכל תקופה, ערך עליון".

הזוכה במקום הראשון בתחרות יזכה ב-$10,000, השני ב-$3,600, המקום השלישי יזכה ב-$1,000. ובמסלול הייעודי לתלמידים ותלמידות ניתן לזכות בפרסים בפרסים קטנים יותר. את המאמרים ניתן לשלוח עד לתאריך כ"ט שבט התשע"ח בעברית, אנגלית ויידיש והם ייבחרו על ידי צוות השופטים על פי תוכנם בלבד, כאשר זהות המחברים תשאר אנונימית.

את התקנון המלא של התחרות ופרטים נוספים ניתן לקבל כאן!

"רבותינו נשיאינו השקיעו את כל חייהם כדי ללמד אותנו חסידות", מסכם הרב יעקבסון, "הם השאירו אותנו עם מאות כרכים של אוצרות, שהם תכנית אב מקיפה של הדנ"א הרוחני שלנו ושל הקיום כולו. הסוד הטוב ביותר בעולם חבוי בספרי החסידות. המטרה שלנו היא להוציא אותו החוצה. להפוך את החסידות לכלי שניתן ליישם בחיי היום יום של כל אחד ואחד. אנחנו בטוחים כי גילוי תורת החסידות והנגשתה לכל בשפה ברורה ומובנת היא נדבך חשוב ומשמעותי בהפצת המעיינות חוצה שמזרזת ומקרבת את הגאולה.

כ"ד בטבת תשע"ח