ב"ה ערב ש"ק, ו' טבת תשע"ט | 14.12.18
"לא תעמוד על דם רעך!". הרב הרטמן
"לא תעמוד על דם רעך!". הרב הרטמן
אין מחסומים - יש פיגועים! / הרב יוסף הרטמן

"בשעה זו, מובא למנוחות, בחוות גילעד, הרב רזיאל שבח הי"ד, נשוי ואב לשישה שנרצח אמש בידי מחבל בן עוולה" ● "נחרדתי לשמוע היום בתקשורת כי אין אפילו מחסום אחד של צה"ל בכניסה וביציאה משכם! באיזו קלות, רוצח מתועב, נוטל את נשקו "עושה סיבוב" על ציר 60 רוצח יהודי יקר חף מפשע וחוזר לשתות קפה בשכם" ● הרב יוסף הרטמן מנחלת הר חב"ד, כותב מדם לבו בעקבות הרצח המחריד ● לטור המלא >>>
הרב יוסף הרטמן, נחלת הר חב"ד
בשעה זו מובא למנוחות בחוות גלעד הרב רזיאל שבח הי"ד, שנרצח אמש בידי מחבל בן עוולה. הרב רזיאל הי"ד היה נשוי ואב לשישה אפרוחים שנותרו יתומים רכים, שיבדלו לחיים טובים. תושבי האזור התריעו בעבר כמה פעמים, כנגד הורדת המחסומים בצומת ג'י ביציאה ובכניסה לעיר המרצחים שכם הידועה לשמצה עוד מתקופת אבותינו.במקום להוסיף עוד מחסומים נתנו "הקלות" לתושבי שכם!

"אין מחסומים יש פיגועים"! זו לא סיסמא זולה זו אמירה שצריכה להציל חיים! נחרדתי לשמוע היום בתקשורת כי אין אפילו מחסום אחד של צה"ל בכניסה וביציאה משכם! באיזו קלות, רוצח מתועב, נוטל את נשקו "עושה סיבוב" על ציר 60 רוצח יהודי יקר חף מפשע וחוזר לשתות קפה בשכם.

לצערנו הרב, בעוד יום נעבור לסדר היום ונשכח עד לאירוע הבא ח"ו.

מי שנתן את ההוראה להסיר את המחסום הנ"ל לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו!

חובה על ממשלת ישראל ושר הביטחון בפרט, להתחיל לעשות פעולות להגנת חהודים ולהפסיק לחלק הבטחות ללא כיסוי! לדוגמה:

א. להרוס מיד את ביתו של מחבל שנתפס ברצח, או בניסיון לרצח, שלא צלח!

ב. לגרש מיד את משפחתו לעזה או לפחות לאזור אחרלדעת כל מומחי הביטחון זה ירתיע!.

ג. להפסיק מיד את התשלומים לרשות הפלשתינית. העברת משכורות למחבלים לפי "מחירון" בכספים שלנו, הוא ממש "מעשה חלם" מזעזע, שלא יעלה על הדעת של עם שפוי! מחבל רוצח שנתפס ויושב בכלא מקבל עשרת אלפים שקל בחודש אם נשפט לשנים ארוכות, מכספי המיסים של אזרחי ישראל! בשום מדינה נאורה בעולם אין שלומיאליות כזו!

ד. לאשר מיד, אבל מיד, בלי סחבת,ולהתחיל לבנות, מאות יחידות דיור בחוות גילעד ועוד אלפים ביו"ש. הרוצחים השפלים ימ"ש רוצים לעקור אותנו מארץ אבותינו. אם יידעו שלאחר כל רצח, חס ושלום, של יהודי, באים להתיישב מאות במקומו זה ירתיע!

"לא תעמוד על דם רעך!" נאמר בתורה. הגיע הזמן ליישם זאת גם ביהודה ושומרון ובכל הארץ. דם יהודי אינו הפקר!

בתקווה שהדברים יישמעו באוזניהם של האחראים על ביטחוננו. ויפה שעה אחת קודם!
כ"ג בטבת תשע"ח