ב"ה יום ראשון, י"ב חשוון תשע"ט | 21.10.18
הרה"ח ר' אליהו נחום שקליאר ע"ה
הרה"ח ר' אליהו נחום שקליאר ע"ה צילום: ארכיון שטורעם
היו ימים: הרבי לקח ממנו את ה'באתי לגני'

ביום י"ז בטבת חל יום היארצייט של הרה"ח ר' אליהו נחום שקליאר ע"ה מזקני החסידים בניו יורק, גבאי כולל חב"ד בארה"ב ומי שסיפק לכ"ק אדמו"ר זי"ע את המאמר באתי לגני, שנהרג בתאונת דרכים ל"ע בשנת ה'תש"נ ● בית הכנסת 'בית אליהו נחום' בקראון הייטס נקרא על שמו ● לקיצור תולדותיו>>>
כתב שטורעם בארה"ב
ביום י"ז בטבת חל יום היארצייט של הרה"ח ר' אליהו נחום שקליאר ע"ה מזקני החסידים בניו יורק, שנהרג בתאונת דרכים ל"ע בשנת ה'תש"נ.

הרב שקליאר ז"ל למד בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש שבליובאוויטש וכן למד בכמה סניפים של הישיבה. לאחר-מכן היגר לארץ ישראל ולמד בישיבת תורת אמת בירושלים. היה ידוע כמשכיל בדא"ח.

בשנת תש"ג, עם פטירתו של הרה"ח ר' דוד שיפרין ע"ה עסקן רב-פעלים באגודת חב"ד והגבאי הראשון של 'כולל חב"ד' בארה"ב וקנדה, מינה אדמו"ר מוהריי"צ את רא"נ שקליאר לממלא מקומו, ובמכתבו הודיע על כך לאנשי כולל חב"ד בירושלים ובין השאר כתב "וידו כידי בכל עניני הכולל".

לפני יו"ד שבט תשי"א, יום קבלת הנשיאות על-ידי הרבי, נטל ממנו הרבי את ההעתקה של המאמר ד"ה "ויהי בעצם היום הזה" תרפ"ג שהיתה ברשותו של הרא"נ שקליאר; באמצע המאמר הנ"ל מתחיל המאמר "באתי לגני" שאמר הרבי בהתוועדות הראשונה (ועל מחברתו של רא"נ שקליאר יש סימן רישום של הרבי מהיכן להתחיל).

על שמו של הרב שקליאר ע"ה הוקם בית-כנסת 'בית אליהו נחום' ברחוב מגוריו שבשכונת קראון הייטס.

י"ז בטבת תשע"ח
ר' אליהו נחום שקליאר עומד שני מימין בהתוועדות אצל הרבי
ר' אליהו נחום שקליאר עומד שני מימין בהתוועדות אצל הרבי | צילום: ארכיון שטורעם