ב"ה ערב ש"ק, ו' טבת תשע"ט | 14.12.18
צילום: לוי נזרוב
גם במוסקבה חגגו את שחרורו של רובשקין

חגיגות השחרור של האסיר החב"די ר' שלום-מרדכי רובשקין לא פסחו על בירת רוסיה, בראשות רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, ידידו האישי של רובשקין ● אורח הכבוד בחגיגות היה אסיר ציון המפורסם והשר לשעבר נתן שרנסקי, השוהה בימים אלו במוסקבה, שסיפר על נס הצלתו מהמאסר ברוסיה לפני 35 שנה ● לדיווח המלא, תיעוד וידאו וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
מיד עם היוודע הבשורה המשמחת על נס שיחרורו של ר' שלום מרדכי רובשקין מהמאסר הקשה בארה"ב, פרצו מעגלי שמחה גם בבית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, כאשר אליהם מצטרפים מתפללים רבים שהגיעו במהלך שעות הבוקר לתפילת שחרית ושיעורי התורה והחסידית. גם תלמידי חלק ממוסדות החינוך הסמוכים לביהכנ?ס המרכזי, הגיעו יחד עם צוות החינוכי והצטרפו למעגלי הריקודים והשמחה.

רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שלו הכרות ארוכה עם ר' שלום רובשקין ואף ביקרו במאסרו, נשא דברי ברכה נרגשים בפתחו בפסוק 'יודו לה? חסדו' וקישר את הנס עם חג הגאולה י"ט כסלו, המאסר של יוסף הצדיק בפרשת השבוע וה' טבת - דידן נצח!

אסיר ציון המפורסם נתן שרנסקי, השוהה בימים אלו במוסקבה, הגיע אף הוא ונשא דברים מרגשים, כשמספר על נס הצלתו מהמאסר ברוסיה לפני 35 שנה.

עם סיום הריקודים והחלק הרשמי התיישב הציבור הגדול להתוועדות חסידית גדולה, עם דברי התחזקות והתעוררות לקראת הגאולה השלמה והאמיתית במהרה.

ה'צדיק מלנינגרד' השליח הרב יצחק קוגן הגיע אף הוא להשתתף בהתוועדות שנמשכה שעה ארוכה מתוך שבח והודיה להשי"ת על הנסים והנפלאות.

יצויין, כי במשך שנות המאסר של רובשקין, נישאו תפילות גם בקברו של החסיד המופלא הרה"ח ר' מרדכי דובין הי"ד, הנודע במסירות נפשו לעזור ליהודים ברוסיה בפעולותיו הגדולים, ואשר על שמו נקרא ר' שלום-מרדכי.

בליל שישי, נערכה סעודות הודיה והתוועדות גדולה ב'מארינה רושצ'ה', שנמשכה עד שעת ליל מאוחרת.


ו' בטבת תשע"ח