ב"ה יום שלישי, ח' כסלו תשפ"א | 24.11.20
המציאות עולה על כל דמיון. השליח בנפאל מלמד תורה לאחר המעצר
המציאות עולה על כל דמיון. השליח בנפאל מלמד תורה לאחר המעצר
מן המיצר קראתי: הרב ליפשיץ בהתוועדות שחרור

עשרת ימי תשובה בבית חב"ד המרכזי בקטמנדו: כאילו לא שהה חמשה ימים במעצר, ו'בילה' את ראש השנה בין עצירים אחרים במקום עם מאות היהודים שהמתינו לו בבית חב"ד, ממשיך השליח הראשי הרב חזקי ליפשיץ במלוא התנופה. הערב (ראשון) הוא נצפה בשיעור תורה היומי למטיילים הישראלים, שהפך אוטומטית להתוועדות 'שחרור' והודיה ● במקביל, פרסם לפני שעה קלה ברשת החברתית הודעה לחוג הידידים של בית חב"ד נפאל: "תודה לכם יקירים על הדאגה והאהבה! תודה על כל הטלפונים והמסרים מחממי הלב!!! אכן עברנו חוויה לא פשוטה, אבל היהדות מלמדת אותנו הרי שמכל דבר שקורה לך בחיים אפשר לצמוח ושאין רע יורד מלמעלה! בבית חב"ד יושבים איתנו כעת עשרות חברים וחברות לומדים בעניני היום.. מדברים.. אוכלים.. מחליפים חוויות.. וזה מה שנותן את הכח. אשרינו מה טוב חלקינו!!! ● ההכנות ליום הכיפורים, ולבניית סוכת האחווה הענקית של נפאל בעיצומן
כתב שטורעם

עם צאת השבת, פרסמנו כאן על הדרמה שהתרחשה בנפאל, שם שהה השליח הראשי הרב יחזקאל (חזקי) ליפשיץ שיחי' במעצר, בגלל בעיה טכנית של אישרור ויזה. למאמצים לשחרורו קדמה פעילות דיפלומטית בינלאומית בה היו מעורבים הממשל בישראל, הממשל בוושינגטון, וראש ממשלת נפאל השוהה בניו יורק עקב השתתפותו בעצרת האו"ם.

שלוחי הרבי, הרב חזקי וחני ליפשיץ מתגוררים בעיר הבירה קטמנדו זה למעלה מעשור, ומפעילים את שירותי הדת והרווחה לקהילה היהודית המקומית, כמו גם לעשרות אלפי תיירים יהודיים ואלפי תרמילאים ישראלים הפוקדים את מדינת נפאל במשך כל עונות השנה.

היה זה יהודה גרובייס יוצר סרטי נוער לציבור החרדי, שביקר במקום לפני כמה שנים ויצר סרט דרמה בן שני חלקים על פעילות של השליח לשחרור יהודי ממאסר בנפאל. גם הסדרה 'קטמנדו' שכבשה את מסכי הטלויזיה בישראל (ומשודרת שוב בימים אלו בערוץ 20) כמו ניבאה את הדרמה, כאשר בא' הפרקים סיפרה על השליח שנעצר עם נחיתתו במדינה יחד עם רעייתו הצעירה ומשוחרר רק בעיצומו של החג.

אולם גם הבמאים והיוצרים המוכשרים לא חלמו על דרמה כזו, על מציאות בה השליח בעצמו נעצר, השליח שנמצא תמיד מהצד השני של הסורגים ומפעיל את כל קשריו וכושר השכנוע שלו לשחרר יהודים מכל העולם ממעצר שגוי או מאסר בלתי הולם. כאמור, בחסדי שמיים ולאחר מסע שתדלנות בינלאומי בבירות ישראל ארצות הברית ונפאל, הוא שוחרר בעיצומו של החג, לקראת שבת קודש.

כנראה שהמציאות אכן עולה על כל דמיון.

 

ד' בתשרי תשע"ה