ב"ה יום חמישי, כ"ז מנחם-אב תשפ"א | 05.08.21
השליח בעת מבצע חנוכה, בשנה שעברה
השליח בעת מבצע חנוכה, בשנה שעברה צילום: אתר בית חב"ד
אחרי שעות של חרדה: נוצר קשר ראשוני עם השלוחים במקסיקו

הקשר הראשוני נוצר אך הסיטואציה לא פשוטה בכלל >>> אחרי שעות רבות של חרדה ואי-ודאות, התקיימה שיחת טלפון עם שלוחי הרבי לעיר קאבו ס. לוקאס הרב בן ציון וזוגתו סוניה הרשקוביץ וילדיהם, ודווח שהם בריאים ושלמים ● סופת הוריקן שפקדה את האיזור אתמול (שני) והותירה הרס רב, הביאה לניתוק זרם החשמל לאזור, כולל קווי הטלפונים והאינטרנט, והותירה את משפחת השלוחים ללא יכולת ליצור קשר ● השליח בשיחת טלפון ראשונה לאחר יממה ללא תקשורת: "כשההוריקן היכה היינו סגורים בתוך ארונות קיר, שמענו אנשים צורחים מבתים סמוכים, יש חשש לחייהם. אין לנו חשמל עדיין, אף שהסופה חלפה, כל האוכל שאשתי הכינה לראש השנה התקלקל, נותרו לנו רק 25 ליטר של מים. נקווה שנתגבר על הכל"
מערכת שטורעם

בשעות האחרונות התקבלו במערכת האתר, פניות לעזרה מבני משפחה של שלוחי הרבי במקסיקו, לאחר שלא הצליחו ליצור איתם קשר.

בעקבות מאמצים קדחתניים של שלוחים באזור, מערים אחרות במקסיקו ומס. דייגו בקליפורניה כולל אנשי הקהילה היהודית, נוצר קשר עם שלוחי הרבי לעיר קאבו ס. לוקאס הרב בן ציון וזוגתו סוניה הרשקוביץ וילדיהם, ואומת שהם בביתם כשהם בריאים ושלמים.

בחדשות דווח בהרחבה על הוריקן מאיים שחלף ביום שני במקום והותיר אחריו הרס רב. ההורים המודאגים שהיו בקשר עם ילדיהם ביום שני בערב, לא שמעו מהם מאז, הם ניסו לברר את שלומם אך לא הצליחו לקבל מהם אות חיים. מתברר שמערכות התקשורת קרסו כולל קווי הטלפונים והאינטרנט, שדות התעופה הושבתו וכבישים ראשיים נחסמו.

הערב (שלישי) חודש הקשר, והשלוחים סיפרו כי לאחר שהרשויות הזהירו את התושבים, הם הסתגרו בחדר היחיד בבית שאין לו חלונות, ונכנסו לתוך ארונות הקיר, כדי שלא יארע להם רע ח"ו באם הבית יינזק. בינתיים, האחים והאחיות של השליח והשלוחה הפזורים בעולם, קראו פרקי תהלים שהכל יעבור בשלום.

כשסופת ההוריקן 'אודילה' (שדורגה בעוצמה 3 בסולם ההוריקנים) חלפה במקום, הם יכלו לשמוע את כבלי החשמל עולים באש ונופלים על הקרקע, שכנים בבתים סמוכים הזועקים לעזרה, עצים קורסים. התוצאה היא שלשלוחים אין מים זורמים, והחשמל לא פועל.

הקונסוליה הישראלית, מתכוונת להוציא ספינה עם מזון וציוד, לרווחת הנפגעים מהסופה. השליח מתכוין להביא תגבורת של בחורי ישיבה שיעזרו לו לטפל בנזקקים מבין חברי הקהילה, ובכל ההכנות לחגים הקרבים ובאים. 

בני המשפחה מבקשים להודות על התמיכה והסיוע בשעות החרדה, ומבשרים שהם אותרו בריאים ושלימים.

כ"א באלול תשע"ד
השליח בעת מבצע חנוכה, בשנה שעברה
השליח בעת מבצע חנוכה, בשנה שעברה