ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשפ"ב | 17.05.22
צילום: שמואל יצחקי
כנס התעוררות ב-770 / וידאו

בשעות הלילה התכנסו ב-770 מאות בחורים ב-770 לכינוס התעוררות בעקבות האירועים האחרונים. נאם הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון • ארה"ב
צוות שטורעם בניו יורק

מאות בחורים השתתפו אמש בכינוס התעוררות מיוחד לנוכח האירועים הקשים שפקדו את חסידות חב"ד בעת האחרונה. נשאו דברים: הרב קלמן ויינפלד - מנהל רוחני של ישיבת "חובבי תורה", והרב יוסף יצחק ג'ייקובסון - מרצה בעל-שם ומומחה בחינוך המשמש כר"מ בישיבה.

"כשהבחורים בישיבה שלנו שמעו על האסון סמוך לאילת הם בכו ואמרו תהילים למרות שהם לא מכירים את ההרוגים והפצועים", אמר הרב ווינפלד. "אחדות צריכה להיות בקרב התמימים כי כולם משפחה אחת. כדאי להציע יוזמה של לימוד משותף בין תלמידי הקבוצה מישיבות שונות כדי לחבר יותר בין התמימים"

הרב ג'ייקובסון נשא דברים מרתקים, וקרא לתמימים "להתעסק רק בדברים חיוביים. רק מרייקנות מגיעות כל הבעיות. ההתעסקות צריכה להיות נתונה בלימוד תורה וקיום מצוות בלבד. התוצאה תהיה ממילא יותר אחדות".

לצפיה בקטע וידאו מתוך הנאומים לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן (צילום: שמואל יצחקי)

י"א בטבת תשס"ז
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
צילום: שמואל יצחקי
 
הגב לכתבה

תגובות
3
1. כל הכבוד
למארגנים ולתמימים שהגיעו כולם
י"א בטבת תשס"ז
2. יישר כח!
תודה רבה לכם על חלקכם באחדות העם בלהביא לכולנו את קטע ההתוועדות.
יהי רצון שנדע מכאן ולהבא רק טוב ומשיח צדקנו בראשינו.
י"א בטבת תשס"ז
3. שיחה מהרבי
עכשיו שמעתי שימה מי"א טבת תשמ"ז ב wlcc.org ושמה הרבי מדבר אודות הכנות ליו"ד שבט ומביא שאצל בחורי ישיבה, אחד מעניני מצוה "צדקה" היא - לא לפגוע באחרים - ואדרבה, לעודדו ולעזור לו. (18 דקות תוך השיחה לערך)
י"ב בטבת תשס"ז