ב"ה יום חמישי, כ"ז מנחם-אב תשפ"א | 05.08.21
ההודעה והאזהרה האחרונה של הנהלת הישיבה לבחורים המופקרים
ההודעה והאזהרה האחרונה של הנהלת הישיבה לבחורים המופקרים
הרב ברוד זועק מדם לבו: "איפה ההורים?!"

אל מול הפקרות הבחורים המופקרים שנותרו בשכונה ללא פיקוח, הרב שלום-בער ברוד, מנהל ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בבית חיינו - 770, במכתב שכולו זעקה מרה נגד התנהגות הבחורים המופקרים שנותרו בשכונת קראון-הייטס ובקריאה מדם לבו להוריהם לקחת אחריות עליהם ולהחזירם הביתה באופן מיידי ● למכתב המלא >>>
מערכת שטורעם

בימים האחרונים פרסמו אתרים שונים וגורמים שונים חסרי אחריות מתקפות על מנהל הפנימייה של 770, הרב שלום דובער ברוד שיחי', וכן ארגנו הפגנות הזויות מול ביתו של המנהל האדמיניסטרטיבי של הישיבה הרב משה מאיר גלוכובסקי. בעקבות כך כותב הרב שלום בער ברוד מכתב נוגע ללב תוך קריאה וזעקה להורים לקחת אחריות על ילדיהם.

מכתבו של הרב שלום-בער ברוד:

כיון שנותרו רק 12 שעות! עד לפינוי המוחלט של פנימיית הישיבה, החליט הרב ברוד לענות בקצרה לכל העסקנים שבוחשים במצב, ומעודדים את הבחורים להפר את הוראות הנהלת הישיבה להתפנות מיידית מהמקום, את הוראות רבני השכונה לעוצר מוחלט, ואת הוראות ותחינות גורמי הרפואה וההצלה שהבחורים הללו יעזבו את השכונה ויחזרו לביתם בישראל. להלן הדברים שהרב ברוד כותב מדם ליבו, והלוואי שזה כבר יפעל את פעולתו:

"אני בכלל לא נוהג לענות על הודעות, אבל הפעם אני יוצא מגדרי ולשאול אתכם - ולכל ההורים שיש להם בנים כאן - א. למה התעוררו עכשיו? אחרי ששבוע שלם הודיעו לבחורים שחייבים (מצד חוקי המדינה והוראות החירום של העירייה והממשלה) לסגור את הבנין כפשוטו??

ב. למה ההורים לא דואגים לבריאות של הילדים שלהם? בה בשעה שיש מגיפה וחייבים לשמור על כל מה שהרופאים וכו' הזהירו והבחורים לא שמרו? איפה אתם הורים???

ובטח שמעתם כמה בחורים חזרו מכאן עם המחלה, איפה אתם הורים?? ולא מדובר על היום, כבר כמה שבועות. ורוב הבחורים \ וההורים שיש להם רגש לילדים דאגו לכך, והם חזרו לבית.

ג. כולם יודעים בדיוק מאיזה סוג קבוצה הבחורים שלא רוצים לנסוע, למרות שאין לימודים, אין מנינים, אין מקוואות וכו' וכו' ואין שום סיבה להסתובב כאן ולסכן אנשים בשכונה!

ד. יש מקומות חלופיים מה שהראשים שלהם ארגנו עבורם... וסתם הם צועקים ומפגינים ומפיצים שקרים בשם כביכול הרבנים וכו' וכו'.

ה. יש עוד הרבה מה לכתוב, איך שדווקא קבוצה מסויימת מתנהגת בכלל... וגם היום. אבל לא עכשיו הזמן והמקום ע"ז, ועוד חזון למועד.

אני לא אכנס לשום ויכוחים! על מה שאותם בחורים או אחרים יענו על דברים אלו. רק לפחות להודיע לכם, להורים שלכם, ולציבור בכלל על מה מדובר כאן.

אפשר לפרסם כל הנ"ל, וכולי האי ואולי יתחילו להבין".

כ"ח באדר תש"פ