ב"ה מוצאי ש"ק, י"ד סיון תשפ" | 06.06.20
מגפת קורונה: הסגולה של הרבי נגד מחלות ■ צפו

יהודים רבים מחפשים בימים אלו סגולות להצלה מנגיף ה'קורונה' המתפשט בכל רחבי העולם ● מסתבר שכ"ק אדמו"ר זי"ע נשיא דורנו המליץ על סגולה כזו לפני 34 שנים ● זה קרה בהתוועדות עם הרבי במוצאי זאת חנוכה שנת תשמ"ו, שבה, באופן נדיר, למרות שבדרך כלל נמנע הרבי מעיסוק בסגולות, סיפק הרבי סגולה להינצל ממחלות ● לסיפור המלא וצפייה בקטע הווידאו >>>
מערכת שטורעם
יהודים רבים מחפשים בימים אלו סגולות להצלה מנגיף ה'קורונה' המתפשט בכל רחבי העולם. מסתבר שכ"ק אדמו"ר זי"ע המליץ על סגולה כזו לפני 34 שנים. זה קרה בהתוועדות עם הרבי במוצאי זאת חנוכה שנת תשמ"ו, שבה, באופן נדיר, למרות שבדרך כלל נמנע הרבי מעיסוק בסגולות, סיפק הרבי סגולה להינצל ממחלות.
 
"ההתוועדות כבר הייתה קרובה לסיום והרבי ממש הפתיע את כולם", מספרים חסידים , "הרבי קבע אז באופן ברור שלימוד הרמב"ם היומי הוא סגולה להינצל מכל המחלות!".
 
"את הספר "משנה תורה - יד החזקה", חילק הרמב?ם ל-83 הלכות. הגמרא במסכת בבא-קמא דורשת את הפסוק "והסירותי מחלה מקרבך", ש'מחלה' בגימטריא פ"ג, והאוכל פת שחרית ושותה קיתון של מים ניצול מ-83 מחלות. לימוד התורה הוא בעצם "אכילה רוחנית" וכאשר לומדים את 83 הלכות הרמב"ם נפעלת רפואה לכל 83 המחלות שבעולם", קבע הרבי בהתוועדות והוסיף: "רפואת הקב?ה, שלא כרפואת בשר ודם, היא באופן שמלכתחילה האדם לא נהיה חולה, כי לימוד הרמב"ם מגן עליו מכל המחלות שלא יוכלו לנגוע בו".
 
בהמשך דבריו הביא הרבי מדברי הרמב"ם בהלכות דעות פ"ד, שלאחר שמסיים לפרט מה הם המאכלים הטובים והבריאים עבור האדם, כותב שם הבטחה נפלאה שבאם האדם יתנהג בדרכים הטובים הללו "אני ערב לו, שאינו בא לידי חולי כל ימיו!" כאשר קובעים שיעור לימוד במחזור היומי של לימוד הרמב"ם, הנה לימוד זה שהוא בבחינת המאכלים הכי הטובים והבריאים עבור הנשמה, מהווה את הסגולה הכי גדולה להינצל מכל המחלות".
 
לימוד הרמב"ם היומי שייסד הרבי מקיף נכון להיום רבבות יהודים בכל רחבי העולם והוא נלמד בשלושה מסלולים: מסלול שלושה פרקים ביום למיטיבי למד, מסלול פרק אחד ליום ומסלול לימוד ספר המצוות לנשים וילדים.
 
צפו בקטע וידאו מהשיחה המדוברת:

כ"ה באדר תש"פ