ב"ה מוצאי ש"ק, י"ט תמוז תשפ" | 11.07.20
צילום: שניאור שיף
פעם ה-60: הכינוס המסורתי של אנ"ש חסידי חב"ד נערך בכפר חב"ד

המסורת נמשכת: מאות חסידים מכל רחבי הארץ נהרו אמש (מוצאי שבת) לכינוס הארצי של אנ"ש חסידי חב"ד שנערך בפעם ה-60 ברציפות על ידי צעירי אגודת חב"ד באולם צבאות השם בבית צאגו"ח בכפר חב"ד ● במהלך ההתוועדות הוקרנו מראות קודש מיוחדים מהרבי שנתנו אווירה חסידית ורגעי התעלות להכנה לשנת השבעים
ארי טננבוים


המסורת נמשכת: מאות חסידים מכל רחבי הארץ נהרו הלילה (מוצאי שבת) לכינוס הארצי של אנ"ש חסידי חב"ד שנערך בפעם ה-60 ברציפות על ידי צעירי אגודת חב"ד באולם צבאות השם בבית צאגו"ח בכפר חב"ד.

סביב שולחנות ערוכים, נערכה ההתוועדות וסעודת מלווה מלכה, באווירה חסידית טהורה, כיאה לכינוס הקדוש שזכה למענות קודש מיוחדות מהרבי לאורך השנים.

הכינוס נפתח על ידי המנחה הוותיק ואיש החינוך הרב נפתלי רוט, על חשיבותו של כינוס זה והמשכיות המסורת. לאחריו הוזמן יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב להקריא איגרת קודש של הרבי לכבוד הכנס הארצי.

את הנאום הראשון במעמד נשא המרא דאתרא של כפר חב"ד הרב מאיר אשכנזי. בשפתו העשירה, ריתק הרב את המשתתפים במשא מאלפת על שנת השבעים ליום הגדול והקדוש יו"ד שבט, כשהוא שוזר סיפורים ואפיזודות נפלאות ועל הזכות שיש לכל חסיד לקחת חלק בפעולות של שנת השבעים שרואים עד כמה היה חשוב לרבי לציון שנת השבעים עוד בשנת תשל"ב בהתוועדות המיוחדת ועם מענות קודש רבים ששיגר הרבי באותה שנה.

את המשא המרכזי נשא המשפיע בישיבת תומכי תמימים בקריית גת הרב מנחם מענדל גרונר. במשך דקות ארוכות, הפליא הרב גרונר בעניין הכניסה לשנת השבעים ליו"ד שבט וריתק את הקהל באירועים המיוחדים שהיו בשנת השבעים ליום הולדת של הרבי והיחס המיוחד שהרבי נתן לשנה זו ועל ההתעוררות הנפלאה שהייתה לחסידים באותה שנה להביא לרבי שפע רב של מתנות רוחניות וקבלת החלטות טובות ובשנה זו שנת השבעים לנשיאותו של הרבי וכשקהל אנ"ש חסידי חב"ד גדול בעשרות מונים משנת תשל"ב, מתבקשת ההכנה המתאימה שכל חסיד ייראה בכך זכות וקשר לרבי נשיא הדור.

במהלך ההתוועדות הוקרנו מראות קודש מיוחדים מהרבי שנתנו אווירה חסידית ורגעי התעלות להכנה לשנת השבעים.

את הקהל הרקידו ושימחו הבעל מנגן הר' אליסף חפץ והמנגן ר' יוסף יצחק זולדן שאף הפתיעו את הקהל בדוגמא אישית שנענו לקריאת צאגו"ח ולקחו על עצמם לתת לשלוחי הרבי באה"ק 12 אירועים בשנת השבעים ללא תשלום.

את ההתוועדות חתם הר' מנחם מענדל אלפרוביץ מנהל בית חב"ד בכפר חב"ד שהקריא את החלטות הכינוס לקראת שנת השבעים.
י"ט בחשוון תש"פ