ב"ה יום רביעי, י"ב תשרי תשפ"א | 30.09.20
עסקים בפרשה ■ נח ואברהם בעבודת העסק

מאברהם ונח אנחנו לומדים שכדי לשפר את המצב שלנו בעסק, צריך לעשות פעולות שהן קשות, שאנחנו לא רגילים אליהן אבל עם מחשבה ותכנון נגיע אל היעד הבא שלנו, ולא נישאר במקום - שאמנם אנחנו מכירים אותו ורגילים אליו, אבל הוא לא מהווה השליחות האמיתית שלנו ● מה ההבדלים בין נח לאברהם ומהי המפה שבעל עסק צריך לעשות? ● רז בליזובסקי מומחה לשיווק באינטרנט בטור מיוחד ל'שטורעם' על הדרך הכונה לשגשוג עסקי מתוך הפרשה
רז בליזובסקי
הלימוד מעבודת השם של אברהם ונח, על עבודת העסק.

בפרשת לך לך הגענו לסוג השני מתוך שני גישות של עבודת השם.

משני סוגי העבודה האלה אפשר ללמוד לעבודת העסק שלנו.

אצל נח נאמר "זה ינחמנו ממעשנו ומעצבון ידנו"


לא רק עבודת האדמה אלא גם עבודת השם של נח היתה, בקושי ובאפיק אחד - בניית התיבה, נח לא עסק בקירוב של בני דורו אלא בביצוע של הוראות השם.

לעומת זאת,

אברהם אבינו הפיץ את דבר השם לכל בני דורו, בדרכים שונות וקירב את בני הדור לעבודת השם ביעילות גבוהה יותר. מה אברהם נדרש לעבור כדי להגיע לרמת העבודה הזאת? "לך לך מארצך וממולדתך" .

לאן הלך אברהם? "אל הארץ אשר אראך", ושם הוא הגיע לשלימות העבודה - אברהם עבד קשה ויצא לדרך ארוכה ומתישה, כדי להגיע למטרה: למצות את הפוטנציאל הגלום בו לקרב את כל בני הדור לה'.

בהסתכלות רחבה,

נוח עבד קשה אבל עם "מחרשה" אחת. נוח ביצע מטלה שקיבל מהקב"ה, וזהו. אברהם, ביצע את דבר ה' כדי להרחיב את הפעילות ולגלות את הקב"ה לכל בני הדור.

אותו הדבר אפשר לראות בעבודת העסק:

יש את בעלי העסקים (הרוב הגדול) שעובדים כמו נוח - יש להם 'מחרשה' אחת ומשימה אחת, שהם רואים שמכניסה רווח, והם עושים את אותו הדבר וזוכים ב"ה לברכת השם אבל - בצמצום, הם רוצים יותר אבל בטוחים ש"הגעתי למקסימום".

כדי להגדיל את היעילות של העסק ומתוך זה גם להצליח להקדיש יותר זמן לעבודת השם, וגם - להאיר יותר בעולם על ידי השפעה על הרבה יותר לקוחות ותועלת חיובית בעולם,

יש צורך להיות כמו אברהם: לצאת לדרך, אמנם מעט מייגעת, אבל לדרך עם מטרה - "אל הארץ אשר אראך" .

כל עסק, בעיקר נותני שירות (סוחרים, מאמנים, מטפלים, מדריכים, ספקי שירותים שונים) יכול לייצר קפיצה גדולה ביעילות ובהכנסה - אם יצא לדרך הנכונה.

היציאה הזאת מהמקום המוכר והידוע אל דרך חדשה, היא קשה. אין וודאות, אבל יש תכנית - להגיע אל השליחות האמיתית, המתאימה והטובה בשבילנו.

מאברהם ונח אנחנו לומדים שכדי לשפר את המצב שלנו בעסק, צריך לעשות פעולות שהן קשות, שאנחנו לא רגילים אליהן אבל עם מחשבה ותכנון נגיע אל היעד הבא שלנו, ולא נישאר במקום - שאמנם אנחנו מכירים אותו ורגילים אליו, אבל הוא לא מהווה השליחות האמיתית שלנו.

הצעד הראשון בשיפור של העסק הוא להכין את התכנית - המפה, ואז לצאת למסע ולפעול על פי היעדים שהגדרנו. לעשות מה שצריך, ולא להתעצל ולהישאר במקום.

עסק שעובד על פי תכנית מוגדרת ומסודרת ועובר דרך נכונה, גם אם היא מאתגרת אבל עם יעדים מוגדרים ועם צעדים נכונים, יכול להצליח הרבה יותר.

טיפ חשוב לתחילת הדרך: כדי שהעסק יעבוד נכון ויצמח מהר, צריך להגדיר במדויק - מה אנחנו יודעים לתת הכי טוב, ואז - מי הלקוח שהכי צריך את זה, ויש לו את הכסף הדרוש, וירצה לעבוד דווקא איתנו.

ברגע שנגדיר את המוצר, המחיר והלקוח הנכונים - עשינו כברת דרך חשובה בדרך לצמיחה נכונה ומהירה.


רז בליזובסקי
מומחה לשיווק באינטרנט ופרסום ברשתות החברתיות

*נכתב בשיתוף עם איציק גרשוביץ,
מומחה להגדלת עסקים ב 300% ב3 חודשים.אם אתה רוצה לקבל את המפה שלנו ל50K ומעלה בחודש, לחץ כאן


ט' בחשוון תש"פ