ב"ה יום שלישי, כ"ב תמוז תשפ" | 14.07.20
לראשונה בסנאט של ניו-יורק: 'רגע של שתיקה'

הסנאט במדינת ניו-יורק הכריז על 117 ימי חינוך לכבוד הרבי, וזאת בנוסף להכרזת מושל מדינת ניו-יורק, ראש עיר ניו-יורק וה'אסמבלי' ● מוביל ההכרזה היה הסנטור זלנור מיירי, המייצג את שכונת קראון הייטס ● לדיווח המלא ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם

הסנאט במדינת ניו-יורק הכריז על 117 ימי חינוך לכבוד הרבי, וזאת בנוסף להכרזת מושל מדינת ניו-יורק, ראש עיר ניו-יורק וה'אסמבלי'. מוביל ההכרזה היה הסנטור זלנור מיירי, המייצג את שכונת קראון הייטס.

מושב הסנאט נפתח בתפילה לכבוד הרבי על ידי הרב שמואל-מנחם-מענדל בוטמן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית. הרב בוטמן אמר בתפילתו שהרבי הורה לו בשנת תשנ"א כשנסע לוושינגטון לפתוח את הסנאט של ארצות הברית בתפילה: "קח אתך קופת צדקה וכולם יראו מה שאתה עושה וידעו על מה כסף צריך ללכת".

הרב בוטמן הזמין את הסנטורים להכניס דולר אחד לקופת הצדקה והרגיע את הסנטורים באומרו: "זהו לא ניסיון לגיוס כספים, כי אז היינו מבקשים מכם הרבה יותר מדולר אחד... זה ענין של מעשה של צדקה וחסד".

הסנטור מיירי דיבר במליאת הסנאט על התרומה הכבירה של הרבי ושל תנועת חב"ד ושמוכרחים לדאוג לאזרחים היהודיים לבטחון מוחלט בכל המובנים. הסנטור גם הודה להרב בוטמן על השתתפותו ועל המסר המעודד.

בסיום מחאו הסנטורים כפיים והתייצבו בתור לתת צדקה. "זה היה רגע של התעלות רוחנית", אמר אחד הסנטורים בהתרגשות ניכרת לרב בוטמן.

י"ד באייר תשע"ט