Warning: getimagesize(/home/shturem1/public_html/images/news/100979_news_07102018_18656.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/shturem1/public_html/prod/pkgman/sht/sht_image.class.php on line 72 גלריית ענק מכינוס צאתכם לשלום - שטורעם.נט כל חב"ד יודעת
 
 
ב"ה יום חמישי, כ"ה תשרי תשפ" | 24.10.19
גלריית ענק מכינוס צאתכם לשלום

ויעקב הלך לדרכו, ועמו אלפי תלמידי התמימים השוהים בימי חודש החגים בחצרות קדשנו. כחותם ופריצת דרך לקראת ימי השנה השגרתיים, קיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי' את כינוס 'צאתכם לשלום' המרכזי לאלפי תלמידי התמימים.
מאת מערכת שטורעם
הכנס, שהתקיים סביב שולחנות ערוכים, נפתח במילים חמות מפי המנחה, הת' שמואל מישולובין, שדיבר על הזכות הגדולה להיות אורחיו של הרבי, ועל היחס המיוחד של הרבי לאורחיו, ותלמידי התמימים בפרט. ועל הקושי הגדול להיפרד מהרבי, שבמחיצתו שהו התמימים חודש תמים. "קשה עלי פרידתכם".

על המסך הענק הניצב באולם מוקרנים רגעי הוד מפרידתם הקשה של החסידים מהרבי. הרבי יוצא ללוות את האורחים בפתח 770, כשברקע נשמעת שיחתו של הרבי, הרבי אומר שאחרי שעברו ימים טובים כל כך בצוותא, לכאורה הפרידה קשה יותר? והרבי משיב ומסביר מהי הפרידה הקשה - כאשר בנ"י עוזבים את מקום השראת השכינה, נעשה קשה לקב"ה, והדרך בה מונעים קושי זה היא "אם בחוקותי תלכו" - 'אם' לשון תחנונים, שהקב"ה מתחנן כביכול בפני בני ישראל שילכו בחוקותיו, וכך ימנעו מצב בו עלולה להיות 'פרידה' לשון פירוד, כשכבר לא נמצאים יחדיו. העבודה בפועל במשך השנה - היא המונעת פרידה זו.

אלפי תלמידי התמימים צופים בוידאו והדברים מחלחלים ללבבות ופועלים פעולתם. אכן, לא תהיה פרידה. נכון שבגשמיות נפרדים וחוזרים איש לגפנו ותאנתו, אך מה שקיבלו וקיפלו במהלך החודש במחיצת הרבי יגרום ל'בחוקותי תלכו לאורך השנה כולה'.

המנחה מזמין את הרב צבי הירש אלטיין, יו"ר 'ועד תלמידי התמימים העולמי', לקרוא את פרק התהלים של הרבי לשנה זו - פרק קי"ז, כשמיד לאחר מכן פרצה שירה עוצמתית של הניגון שחובר על הפרק בשנה זו, בליוויו של נגן האירוע, הת' יענקי מרטון.

"לכבוש את העולם על ידי לימוד התורה"

אל הפודיום ניגש הרב אשר פרקש, משפיע ישיבת תות"ל בואנוס איירס שבארגנטינה, שמרחיב במשאו על תפקיד התמימים בלימוד התורה והדרך להתקשר על-ידי כך לרבי.

הרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המל"ח, מתחיל בנאומו המרתק, בו הוא מעורר את הקהל על לימוד השפה של הרבי - שפת האידיש, בכדי שיוכלו ללמוד ולשמוע את שיחותיו הק'. הרב קוטלרסקי מתאר את מסירותם של השלוחים לאורך כל שעות היממה למען הרבי, ושכן גם תלמידי התמימים - שעליהם למלא את עשרים וארבע שעות היממה בעיסוק ושריה בתורתו הק' של הרבי ובקיום הוראותיו הק'.

נאום בלתי שגרתי, לאחר אתנחתא קלה, נושא החוזר והמשפיע הראשי הרב יואל כהן, שמעורר את התמימים על החשיבות הרבה שבהתנהגות באופן של "אהבת ישראל" כלפי כל אחד מהחברים בישיבה. לצפייה בנאומו המלא, שהובא כאן מיד עם סיום הכינוס באתר, לחצו כאן.

את שורת הנאומים חותם שליח הרבי לתל אביב ומהשלוחים לארץ הקודש הרב יוסף שמואל גערליצקי. הרב גערליצקי משתף את הקהל בסיפורים נפלאים מימי בחרותו בבית חיינו, אז החלו לכבוש את העולם באמצעות הטנקים, ומעורר על דבר החשיבות שבהתעסקות במבצעים הקדושים של הרבי.

קונטרס מהרבי, כרטיס טיסה, תשורה

לקראת סיום הכנס מקריא המנחה את שמות עשרות הזוכים, שהשתתפו במהלך החודש בסדרי לימוד של ה'ועד' בבית חיינו ונבחנו מידי שבוע על החומר הנלמד. הוגרלו מספר סטים של ליקוטי שיחות, תורת מנחם א-ס, תורת מנחם תשמ"ב - תשנ"ב, ספר המאמרים מלוקט, סט רשימות ועוד. כמו כן הוקראו במהלך הכינוס שמות הזוכים ממבצע ללימוד הרשימות שהתקיים בקיץ האחרון בהיכלי הישיבות בארץ הקודש.

בסיום האירוע, מתוך ריקודי שמחה, מקבלים האורחים את התשורה המיוחדת מהכינוס - ערכה למבצע תפילין מידי יום שישי במהלך השנה, וספח לקבלת דיסק צפייה מהפאנל המיוחד שהתקיים אך לפני כשבועיים בחצרות קודשנו, שיחולק בישיבות בארץ הקודש בשבועות הקרובים.

תהלוכות-תהלוכות של בחורים צועדים לעבר 'כולל האברכים' המסוך לבית חיינו, שם מתקיימת התוועדות 'צאתכם לשלום' מיוחדת עם הרב יוסף יצחק שם-טוב, שליח הרבי בטולידו, עד שעות הלילה המאוחרות.

ויעקב הלך לדרכו...
כ"ח בתשרי תשע"ט