ב"ה יום חמישי, י"ז סיון תשע"ט | 20.06.19
תן לשני לנצח ■ אנרגיה מחדרה

מוסר השכל גדול לחינוך לקראת שנת הלימודים החדשה ● השליח בחדרה הרב יוחנן בוטמן מגיש מדי שבוע טור שבועי חסידי עם מבט אקטואלי בפינת 'אנרגיה מחדרה' במגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לטור המלא >>>
השליח הרב יוחנן בוטמן, חדרה
משל יפה למלך מוכשר שהתמחה גם בקליעה למטרה. יום אחד הגיעה לאוזניו השמועה על צלף טוב שנמצא בקצה המדינה, וחפץ מאוד להתחרות איתו.

הוא הזמין את מעגל המקורבים לערב חגיגי, על מנת לצפות בתחרות פנימית בין המלך ואותו צלף.

המלך בתורו קלע בול. כל חץ שזרק נכנס היישר לצלחת שעמדה במרחק על הקיר שממול, ואילו הצלף, אף חץ לא קלע בפנים.

מצב רוחו של המלך היה בשיאו ויצא אישית ללוות את 'שותפו' לדרכו. לפני שנפרדו פנה הצלף למלך ואמר לו: דע לך אדוני המלך, כל חיי השקעתי והצלחתי בצליפה. גם הפעם הצלחתי. הנה נשים לב בקערה שממול, החיצים של המלך כולם בפנים, אבל אחד פה ואחד שם. החיצים שלי קלעו  אומנם בחוץ, אבל כולם  במשבצת אחת, סמוכים זה לזה.

אני יודע לקלוע, אבל הפעם בתחרות הזאת, על המלך לנצח. אני בסך הכול אזרח פשוט.

יש כאן מוסר השכל גדול לחינוך לקראת שנת הלימודים החדשה. אם תרצה להפיק את המירב מהמחונך שלך, תחפש אצלו את הנקודות החזקות ותן לו לנצח איתן.

כמו כן גם בתקשורת בנאישית, אם אתה חפץ בשלווה ברוגע ובהצלחה, תן לשני לנצח, או אז ירווח גם לך.

אנו עומדים בפתחו של חודש אלול. ראשי התיבות של החודש הוא א'ני ל'דודי ו'דודי ל'י. "דודי" זה הקב"ה. הוא מתקרב אלינו ואנחנו אליו. המבחן לקשר ביננו לבורא הוא הקשר ביננו לבין עצמנו. אם ניתן לשני לנצח, אזי תהיה לנו שנה טובה ומתוקה. שנה של ע"ט - עליה טובה, בעיקר לגאולה אמיתית ושלימה בקרוב ממש.

שבת שלום וחודש טוב!

הרב יוחנן בוטמן
חב"ד חדרה
כ"ט במנחם-אב תשע"ח