ב"ה יום חמישי, י"ז תמוז תשפ" | 09.07.20
עוד מחשבה בדרך לקלפי

"להצביע למפלגה העונה לקריטריון "המפלגה החרדית ביותר" מבלי לתלות בה תקוות שווא" (בנימין ליפקין, עלה במחשבה)
כותב השורות, כמו רבים מחסידי חב"ד, טרם החליט באופן ברור למי יתן את קולו בבחירות הקרובות.

ברור לי, כפי שכתבתי ב'שטורעם' בעבר, למי לא אתן את קולי, ותקוותי איתנה כי חסידי חב"ד בכל מקום שהם לא יתפתו שוב למחזה המביש של הצבעה נואלת לרשימתו הקיקיונית של מרזל.

הדברים שייכתבו להלן, אינם אפוא מתוך תמיכה במפלגה מסוימת, אלא במסגרת ההרהורים על הרצוי והמצוי ככל שמתקרב מועד הבחירות.

השורות הבאות מיועדות בעיקרן לאלו מתוכנו ששוקלים ברצינות להצביע ש"ס. אין לי שום דבר נגד הנטייה הזאת שעל פניה, לכאורה, די עולה בקנה אחד עם הוראת הרבי בעד המפלגה החרדית ביותר.

דא עקא, לנוכח עמדתה בקדנציה האחרונה נגד תוכנית ההינתקות, יש מי שמנסה לייחס לש"ס את האידיאליות גם בתחום שלמות הארץ. יש כאן ניסיון של אשליית שווא שכדאי להתפכח ממנה כבר בשלב זה.

מי שמבקש להטיל את הפתק ש"ס לקלפי, מבלי לצייד את מכלול השיקולים שלו בנימוקי שלימות הארץ, רשאי לעשות זאת, ואכן יש לו סיבות טובות לא מעטות. אולם המצגת הנשמעת בפי רבים לפיה ש"ס נאמנה גם בנושא זה, לוקה באי דיוק, שלא לומר בהטעיה או בגלגול עיניים.

המציאות הדי קרובה, עשויה לטפוח על פניו של מי שמאמין בכך בכל ליבו, שעה שסיעת ש"ס תהיה נדבך בוויתור מדיני כזה או אחר האורב לפתחינו, בכל ממשלה שלא תבוא.

זה יקרה משום שזו סיעה שהמנהיג הרוחני שלה פרסם לפני שנים פסק-דין, הדוגל במוצהר בהחזרת שטחים והוא מעולם לא חזר בו מכך. זו סיעה שהייתה שושבינה מרכזית באישור הסכם אוסלו ובואו לעולם. זו סיעה שאך ורק מפאת קונסטלציה פוליטית לא תמכה בהינתקות, אך היא ומנהיגיה הכריזו ומכריזים, השכם והערב, כי עמדתם העקרונית הדוגלת בהחזרת שטחים תקפה לחלוטין אם וכאשר יהיה הסכם.

למצביעי יהדות התורה, למשל, יש פריבילגיה שלא לשגות במקסם שווא או באשליות. הללו יכולים לומר לעצמם: איש מבין המועמדים הרלוונטיים לא יספק עמדה נחרצת ועקבית בנושא ארץ ישראל. לא אפי איתם ובני אלון, שהעניקו בדבקותם לכסאותיהם את הפלטפורמה לממשלת ההינתקות. לא זבולון אורלב, שהאריך את תוחלת חיי הממשלה הזו. לא יהדות התורה, שישבה בקואליציה בעת ביצוע ההינתקות. ולא ש"ס שהתנגדותה הייתה מקרית, יוצאת דופן ולחלוטין לא הולמת את משנתה הסדורה.

נותר לנו, אפוא, יאמרו הללו, להצביע למפלגה העונה לקריטריון "המפלגה החרדית ביותר" [שאגב, מעולם לא הצביעה בעד, לא קמפ דייוויד, לא אוסלו, ולא ההינתקות] מבלי לתלות בה תקוות שווא בנושא שלימות הארץ.

נותרה להם, למצביעי יהדות התורה החב"דיים, בעיה אחרת בדמות כאבי הבטן הכרוכים בהצבעה לטובת מועמדי 'דגל התורה'. וזה כבר סיפור אחר.

ח' באדר תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
14
1. אגודה לא דגל
כבר דגל התנהגו יותר טוב מאגודה .דגל לא היו להוטים להציל את שרון במרכז הליכוד מי שמיד לקח תפקידים זה ליצמן מאגודה .ומתי ליצמן ביקר את המצגורשים .נדמה לי שרביץ כן ביקר .
ח' באדר תשס"ו
2. נמנעו בחברון
אגודה נמנעו בהסכמי חברון .ומי נתן את הגושפנא לעשות לפני חצי שנה ממשלת מערך ליכוד זה היה אגודה .לבד מפרוש שמנע בהצגת ממשלת פרס שרון .
ח' באדר תשס"ו
3. מפדל או איחוד?
מה יגידו כל חכמי ישראל למינהם אחרי ההיתנתקות 2 ?כי מי שבוחר איחוד אגודה ש'ס וכל מרעין בישין.שנצא לחלק סרטים כתומים ? לכתחילה אריבער ....רק מרזל וידינו לא תישפוך דם נקי בישראל.....רק מרזל
ח' באדר תשס"ו
4. שאלה
האם מישהו יודע (בלי להעריך,בבקשה)האם ש"ס הצביעה בעד הסכם אוסלו אוו נימנעו?
ח' באדר תשס"ו
5. לא יאומן כי יסופר
פשוט דמגוגיה.
הרב עובדיה יוסף השתתף אישית בעצרת כנגד תוכנית ההתנתקות;
עיתון המודיע - שמייצג את אגודת ישראל - סירב לפרסם שום מודעה בנושא, גם לא בכסף מלא.
כותבי המודיע שמו את מתיישבי גוש קטיף והעומדים לצידם ללעג ולקלס, והתייחסו להתנתקות כדבר הגיוני ולא מופרך.
ואנחנו צריכים להצביע להם!...
ח' באדר תשס"ו
6. לוליינות שכזאת
לא הבנתי מדוע יש רק מפלגה אחת שעונה להגדרה ...החרדית ביותר" למה להצביע עם כאב בטן לאגודה, בלי כאב בטן תצביע שס היא חרדית והיא דואגת להפצת יהדות (לא רק לאנ"ש, כמו באגודה) או שלא נעים לאמר שהם לא משלנו, בצבע וכדו'
ח' באדר תשס"ו
7. תגובה ל-6 תפסיק לבלבל ת'מוח
ההבדל הוא שש"ס הלוחמת הגדולה בכל שלוחי חב"ד בארץ ובכל מוסדות חב"ד בראש גלוי!! וכל הפצת היהדות שלהם בדרך כלל כוללת את המלחמה ברבי ובחב"ד אז לך תצביע להם... ותתן להם כח להלחם ברבי ובחב"ד .
לבנתיים היחיד שמסייע בכל ליבו ונפשו למוסדות ולשלוחים הוא הרב מאיר פרוש שכידוע לך נמצא ביהדות התורה וגם לוחם גדול למען ארץ ישראל
ח' באדר תשס"ו
8. רק לא !
רק לא דגל !!! רבותינו דקרו ודוקרים !!! ראה פרשת המקוה בפ"ת !!! ואל תגידו לנו שזה לא קשור !!!
בנימין, מאוכזב ממך ביותר. אתה מצביע בפרוש באצבע גסה כלפי שונאי חב"ד.
זכור את אשר עשה לך עמלק !!!
י"א באדר תשס"ו
9. תזכורת למצביעי ש"ס
מי שהקים את ש"ס , הוא לא אחר מאשר ה'זקן' מבני ברק , אז קול לש"ס זה חיזוק מעשי ידיו של הנלחם הגדול ברבי ומה כבר ההבדל בין ש"ס לדגל...
י"א באדר תשס"ו
10. בנימין אני מתפלא עליך
האם כולנו שכחנו את הפיטורים של בני אלון ואיווט ליברמן לפני ההצבעה בממשלה על ההתנתקות כי שרון ידע שאם הם בפנים ההתנתקות לא עוברת ?????? זה אומר שהיה להם השפעה מבפנים ובזכות מי עבר פינוי פיצוי אם לא בזכות ליצמן לא נשכח לא נסלח תחשוב טוב תצביע טב
י"ב באדר תשס"ו
11. שאלה
מי המיסד של תנועת ש"ס? האם מבצע נש"ק (נרות ש"ק) פחות מקודש מגוש קטיף? ומה היא דעתו האמתית של הרב יוסף בנושא שלמות הארץ? באם התשובות מניחות את דעתך תצביע ש"ס!!!!!
חסיד תזכור את רבך ביום בחירה
י"ג באדר תשס"ו
12. נחום
בנימין הנני מחזק את ידיך אנחנו צריכים להתחבר חזרה ליהדות החרדית האשכנזית ולא להגרר אחרי מפלגות חולניות ודתיים עם כיפות סרוחות שכל ההתנתקות קרתה רק בגללם כאשר הם נדבקו לכיסא. חזק ואמץ!
י"ג באדר תשס"ו
13. ליצמן העביר את חוק הגירוש, בהתחמקות לים המלח.
אותה החלטה הביאה את הכסף למנתקים. והוציאה את הגירוש מן הכח אל הפועל.
כ"ז באדר תשס"ו
14. הגר"ע יוסף כן חזר בו, ציטוט ולינק
קודם הציטוט, שממנו ניתן ללמוד על ההבדלים בין תקופת אוסלו-דרעי לתקופת ישי.
מאנרג'י:
בשלהי כהונתו של ברק, כשהובא לכנסת הסכם קמפ דיוויד, שוב הודיעו בש"ס כי הם צפויים להתנגד. ברק הסכים הפעם לממן את כל גרעונות ש"ס. בישיבה מיוחדת עם פקידי האוצר ועם סגן שר החינוך מטעם ש"ס משולם נהרי, אמר ברק כי אינו מבין מדוע ש"ס עדיין מתנגדת, למרות שבהבל פה הוא מסוגל לכסות את חובותיהם. בשלב הזה "נפל האסימון" לנהרי. הוא הבין שהתנגדותו של ישי נובעת ממניעים אלקטורליים. יו"ר ש"ס חשש שלא יוכל לעמוד מול בוחריו.

"בוא נלך למרן ונספר לו את האמת", הפציר ביועצו של הרב, דוד גלס, שדווקא נחשב במשך כל השנים לסמן השמאלי בסביבתו של הרב עובדיה, "הוא לא ירשה שנפרוש מהקואליציה בגלל פחד מבחירות." גלס, שזכר את התרגילים הללו עוד מימיו של דרעי, לא רצה לפתוח חזית נוספת עם ישי והחליט להרים ידיים. ש"ס התנגדה להסכם, וברק נאלץ ללכת לבחירות.

הגר"ע יוסף: הסכם אוסלו בטל ומבוטל.
לינק:
http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=299488&whichpage=1
כ"ז באדר תשס"ו