ב"ה יום חמישי, י"ז תמוז תשפ" | 09.07.20
למי לא אצביע

בבחירות הקודמות הפקידו רובם של חסידי חב"ד למפלגה שלא עברה את אחוז החסימה. (בנימין ליפקין, עלה במחשבה)
70 יום במונחים של ישראל ובמונחים של מערכת בחירות הם זמן רב מאוד. תהפוכות רבות עוד יכולות להתחולל בחיים הפוליטיים והציבוריים. עם זאת, יש דברים שכבר עתה, לא זו בלבד שניתן לראותם בעיניים נכוחות אלא יש צורך להבהירם ולסלקם מעל סדר היום.

אם אשאל ברגע זה איזה פתק אשים בקלפי בבוא יום הבחירות, בכ"ח באדר, קשה לי להשיב בבירור. השאלה שעליה אני יכול להשיב בוודאות מוחלטת היא למי לא אתן את קולי. לא אמנה כאן כרוכל את כל המפלגות שברור מאליו כי לא ניתן לתמוך בהן ולהצביע לטובתן. כוונת הדברים היא לשלול הצבעה חוזרת ושגויה לטובת מי שמתחת לפני הקרקע עשויה כבר עתה לצמוח לו תמיכה שקטה בקרב הקולות החב"דיים.

על מנת שלא תהיינה ספקות: אין שום שיקול אישי שמסתתר מאחורי ההצהרה שלי. אדרבה. אני בידידות עם ברוך מרזל ובמשך כל הימים בהן נטל על עצמו להיות השגריר הנאמן של מערת המכפלה וכל הקשור בהחדרת תודעת קיומה והחוב הקדוש לפקוד אותה - השתדלתי לרתום את הבימה שאני עורכה הראשי לטובת עניין זה, לשביעות רצונו ולקורת רוחו.

עם זאת ולמרות זאת, הריצה שלו הפעם לכנסת מקוממת ועצם האמירה שבה אני נתקל הכא והתם במחוזותינו שלפיה שוב עלולים להיות מושלכים לפח אלפי קולות חב"דיים, מקוממת שבעתיים.

*

במערכות הבחירות האחרונות הפך הדבר לאבסורד ויש אומרים אף לאבן דרך מזוכיסטי שסוציולוגים מומחים יידרשו לפתרונו. רצונך לדעת איזו מפלגה לא תעבור את אחוז החסימה, צא וראה לאן ילכו רוב הקולות החב"דיים. לחסידי חב"ד נהייתה מסורת לא מקודשת לפיה יש לתת את הקולות למפלגה שהכול מודים כי לא תעבור את אחוז החסימה.

אילו הייתה זאת התנסות ראשונה, ניתן היה אולי לפטור זאת בסלחנות אבל אנחנו כבר למודי נסיונות מרים כאלו.

מישהו מאיתנו זוכר את הדיבורים גבוהה-גבוהה (תרתי משמע) ערב המפלה הצורבת של ר' אליעזר מזרחי על כך ש"עובדים כעת על המנדט השלישי"?

בבחירות הקודמות הפקידו רובם המכריע של חסידי חב"ד את קולם בסיעתו של ברוך מרזל ועם כל התמיכה המסיבית, האיש וסיעתו לא עברו את אחוז החסימה והקולות נזרקו לפח, אם לא גרוע מכך.

"משוגע משוגע, אבער שכל דארף מען האבן", זועקת האמרה החסידית והיא נכונה גם לשעה זאת. האם מישהו יכול לקום ולהסביר את פשר ההיגיון בצעד המטורף לתת את הקול לאדם שאין שום סיכוי, שום סיכוי, אף לא קלוש, כי יעבור את אחוז החסימה?

*

עם כל הידידות שיש לי עם מרזל – והוא עצמו יוכל להעיד על השעות הרבות בהן בילה במשרדי – טענותיי הן, בראש ובראשונה, כלפיו, על עצם הריצה התמוהה והמקוממת שלו אשר אי אפשר לפטור אותה בנאיביות שכן כבר הציץ ונפגע.

למה הלקח שמפיק כל אדם שעיניו בראשו לנוכח ריצה שלא הוכיחה את עצמה – לא יכול להיות מנת חלקו שלו?

מדוע יהודים כמו ר' אליעזר מזרחי, הרב משה לוינגר, גאולה כהן, ר' אברהם ורדיגר ועוד, כולם מלאי כוונות ואף מעשים טובים, אך משעה שהעמידו את עצמם פעם אחת למבחן הבוחר ולא עברו אותו בהצלחה התכבדו לשבת בביתם (או להסתפק בניסיון להשתלב במפלגות קיימות) ודווקא מרזל צריך להיות 'אויבער חכם' יותר מכולם ולמשוך אחריו עמו עוד קולות שילכו לטמיון?

קשה שלא לייחס לריצה הזאת אגוצנטריות מן הסוג שאינו מוכר במקומותינו. בדרך כלל, מקובל לייחס למי שחבש ולו למעט זמן את אחד ממושבי המליאה בכנסת, חיידק בלתי נשלט של אובססיה לעשות את כל אשר לאל ידו על מנת להתבשם שוב מהשררה המשכרת. אכלתי ואוכל עוד. ריצת מרזל השנייה מציבה רף חדש באובססיה. הקאתי ואקיא עוד. האיש לא הספיק להיבחר לכנסת ולו פעם אחת ואפילו נכשל בגדול, אבל שלטי הרחוב שתמונתו במרכזם סיפקו לו תיאבון בלתי נשלט להסתער שוב ושוב, יהי המחיר אשר יהיה.

פריצקי, למשל, משוכנע היה שלא יעבור את אחוז החסימה, אך הצהיר די גלויות כי יעשה זאת על מנת להזיק לשינוי שבעטה בו החוצה. למי, למען השם, מבקש מרזל להפריע ולהזיק גם במחיר ברור של זריקת קולות לפח? ולמה שלא יאמר זאת גלויות כדי שכל אחד יידע?

*

הסלוגן המלווה את ריצתו התמוהה והמקוממת של מרזל אומר: "הפעם לא מתפשרים". שמא נתבונן במסר החד-משמעי העולה משלוש המילים הללו: אם במערכות הבחירות הקודמות עוד היה ספק אם ניתן להמר על רשימה ולתלות בה אשליות שווא שתעבור את אחוז החסימה, הפעם אין עוד פשרות ושוב לא מטילים אל הקלפי לפתק שעד מהרה יתברר כאבוד וחסר תוחלת.

דומה שהדברים הללו מדברים בעד עצמם גם בלי להזדקק לחישובים מרים וכואבים המצביעים על השלכות בלתי נמנעות של הצבעות דומות כאלה בעבר. יש מומחים ממני לחישובים הללו שיכולים להוכיח, שחור על גבי לבן, את תוצאותיהן הרות האסון לכלל ישראל של הצבעות חב"דיות-קולקטיביות מן העבר הקרוב והרחוק. וכדי ביזיון וקצף.

י"ז בטבת תשס"ו
מרזל עם חסידי חב"ד
מרזל עם חסידי חב"ד
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
38
1. כל הכבוד
הגיע הזמן לשים סוף לדבר הזה כל בחירות מחדש. נמאס מאבוד הקולות
י"ז בטבת תשס"ו
2. צודק וחכם
י"ז בטבת תשס"ו
3. קבל את התשובה לשאלתך
ליפקין שלום. אחד"ש, ארשה לי לנסות ולהסביר מדוע יהיו מי שייתנו את קולותיהם למרזל. אני כעת חבוש במסכת המקלדת, ועל כן מרשה לעצמי לומר זאת במילים הכי ברורות. לליצמן אף חבדניק לא יצביע - גם אותם אלו שמעולם לא התנתקו מאגודה. (הכוונה בעיקר לאלו שהיו גרים בעיר הולדתנו - ירושלים) אילו היה שם במפלגה רק ח"כ פרוש, אין ספק שכולנו היינו נרתמים לעזרתו, ייתכן וגם מרזל היה עושה כך, אלא שפני הדברים לא כך. למפד"ל בטח ובטח שלא נצביע, ראה ערך תוכנית ההתנתקות - ופרישתם מהממשלה. האיחוד הלאומי, האיחוד הלאומי לצערנו גילה את פרצופו האמיתי כשלא קם ופרש באותם רגעים שדיבר שרון אודות מסירת חלקים מא"י למחבלים, אילו היו עושים זאת באופן מיידי - מיד עם תחילת הדיבורים, סביר שהכל היה נראה אחרת. למי נותר להצביע? האמת לאף אחד, אולי הפתרון לשבת בבית ולא ללכת להצביע, אלא שיש שנים שדורשים את קולותיהם של חב"ד. ש"ס, ומרזל. נתחיל בראשונה. ש"ס לא הייתה מעולם מזוהה עם חב"ד, ויהיה זה קשה למרבית החבדניקים להצביע למפלגה הזו, שבנוייה מדעת תורה שעשוייה לעיתים להיות בעד מסירת א"י ובניגוד גמור לדעתו של הרבי. מרזל לעומת זאת הוא רצון של רבים לראות בכנסת ולו בגלל להוכיח כי יש תשובה לכל הקיצוניים מהצד השני. בסופו של דבר ישנה התלבטות קשה ואמיתית לכולנו, אבל אם ביקשת תירוץ מדוע להצביע למרזל קיבלת, פשוט אין מישהו אחר שראוי לתת לו, אלא אם תחליט להצביע לש"ס.
י"ז בטבת תשס"ו
4. בטח שצריכים לבחור מרזל כנסו ותבינו
חבר'ה אם כל אחד יבוא ויגיד אין לו סיכוי אז באמת לא יהיה לו סיכוי בבחירות שעברו היו כאלה שבחרו ליברמן ומה הוא עזר למדינה ולחב"ד כלום אני אומר ככה אם כול חב"ד יחליטו ביחד והרבנים יחזקו אותו אז באמת הוא ינצח והרי כולם יודעים שמרזל הוא הבנאדם היחיד שלחם באמת על ארץ ישראל ועזר לחב"ד אז עכשיו נזרוק אותו ?? לא!! כולם לבחור מרזל זה האמת
י"ז בטבת תשס"ו
5. אז אני בתור אחד חבד"י אולי אתה יכול להגיד לי במי לבחור
י"ז בטבת תשס"ו
6. לכבוד רב בנימין ליפקין אז אולי אתה תאמר במי לבחור בכל הפחדנים האלה הציונים האלה כנסו
רק מרזל במי אנחנו יכולים לבחור באמת אנשים אל תהיו לא מחושבים האנשים אלה גירשו יהודים מבתיהם ברוך מרזל הוא היחיד שלחם למען ארץ ישראל והיה ידיד מאד חזק לתנועת חב"ד
י"ז בטבת תשס"ו
7. אל תתנו יד לפושעים !!
גם אם התגנבה אי פעם מחשבה לליבי להצביע למרזל.

מאז שהוא נלחם נגד חב"ד בראש כל חוצות, ושם פס ארוך על רבני חב"ד בהשתתפותו כאורח כבוד בכל הכנסים המשיחים (מבית מדרשם של ציק, נחשון, בר זוהר, והענדל)המבזים את הרבי זי"ע.

אין שום ספק כי אסור להצביע לאדם כזה , ולו רק מהחשש -ההזוי- שאולי יעלה קיצוני מתלהם זה לכנסת ח"ו, וימשיך לתמוך באותם אשר חרפו עקבות משיחך, המבזים את רבנו זי"ע ועושים כל אשר בידם להרוס את המסגרות שהקים הרבי,
מחרימים את האוהל הקדוש.
שורפים את שיחותיו הקדושים של הרבי.
זורקים סלטים וביצים.
מוסרים בערכאות.
דורסים רבנים. ועוד ידם נטויה...

כל תמיכה באדם הנותן לגטימציה למעשים אלו, אדם המשמש כאורח הכבוד בכינוסיהם וחגותיהם. הרי הוא שותף לפשעים הנוראים האלו ההופכים את חב"ד למוקצה מחמת מיאוס.
י"ז בטבת תשס"ו
8. מר אדון ליפקין היקר והנכבד באדם. כנראה..
..שלא עשית מספיק שיעורי בית,האם אתה חושב לפני שאתה כותב או שאתה פשוט מתיישב ומוסר את ידיך (ללא החלק המפעיל) לשוטט מעל גבי המקלדת. האם גם תוכל להסביר את התנצלויותיך החוזרות ונשנות לגבי ידידותך עם ברוך מרזל שכל "פשעו" הוא רצונו להגן על ארץ ישראל (גם על עצמו ומשפחתו) כתבת פעם אחת, הבנו מה הצורך בהסברים למרות שזה ממש לא נשמע שאתה "ידידו ורוצה בטובתו". משמע מדבריך הנבובים שכל אדם טוב שלא "הולך לו" שיחזור למקורו ושורשו,מגוחך מאד. שמא אתה רוצה שנצביע עבור ש"ס? מה קרה אמנון כהן צריך להכנס בתור שר? ניכרים דברי אמת,ליפקין וכתבתך/הגיגך לא משקפים זאת.
ולך מספר 7 קליפת מדין, מספיק עם ההסתה המלוכלכת הזו שמור דברים כאלו בבטן שלך. אני עוד עלול להאמין לך שברוך מרזל עשה זאת בכוונה תחילה.
י"ז בטבת תשס"ו
9. עזבו שטויות לכו על ש"ס
חברה עזבו אותכם אנחנו תמיד צרכים לדאוג על ארץ ישראל שאנשים אחרים יתחילו לדאוג אנחנו כבר עשינו את שלנו עכשיו זמננו לחשוב כמו ש"ס על כסף תעשו חשבון מי יתן לנו הכי הרבה כסף ונבחר בו, אתם מתווכחים פה על שטויות כי חב"ד זה אפילו לא מנדט, וגם כך אחד שהיה באיזה כנס של משחיסטים הוא כבר לא יהודי והוא כבר נגד חב"ד ומחפיש את שם חב"ד מי שישמע אותו אחד שכתב את זה (תגובה 7) ממש מענין אותו הרבי כי אם כן איפה הקירוב לבבות
בקיצור כל אחד דואג לעצמו, אז בואו נבחר כבר משהו שיעזור לנו כלכלית
י"ז בטבת תשס"ו
10. להיות מציאותיים
חלק מהתגובות כאן משקפות הלך רוח ילדותי מאוד, כאילו כאשר אנו זורקים פתק של מישהו לקלפי אנו מצהירים על יופיו, טובו והפלאתו, או כאילו אנו הולכים להתחתן אתו.
ברור שכל ההצבעה - אפילו אם היינו מצביעים לפרוש הנערץ... - היא רע במיעוטו בלבד, ואשרי חלקו של תושב ארה"ב או אירופה שלא נזקק להגיע לפעולה בלתי חביבה זו.
אולם כיון שההצבעה נועדה לעזור במציאות, ברור שצריך להצביע לאיחוד הלאומי. עם כל החסרונות, הרי מבחינה מציאותית הם היחידים שאולי יעשו משהו.
י"ז בטבת תשס"ו
11. רק פרוש - אגו"י
חבל על כל הדיבורים צריך לראות בתכל'ס מי עוזר לחב"ד כל השנה ולא רק בא לכנסים וד"ל.
י"ז בטבת תשס"ו
12. גם אני כבר יודע למי אני לא מצביע
אני רק ממתין לראות מה יחליטו במשרדים של צעירי חב"ד, ואז אני אדע למי אני לא מצביע.

אי אפשר להתעלם מהעובדה הפשוטה, שמי שהכניס את חב"ד כולה לסחרחורת של מזרחי ושגרמה לכך שרבין הרכיב את הממשלה ב 92, היו ראשי צא"ח.

לכן אני ממתין. כאשר יחליטו שם בצא"ח למי הם מצביעים ולמי הם עוזרים, אז אדע בבירור למי אני לא מצביע !!!
י"ז בטבת תשס"ו
13. ליפקין, אתה טועה בגדול
מה לך כי תלין על מרזל, האם לא ברור לך מהעובדות עד היום הזה שרוב חסידי חב"ד יצביעו אך ורק לרשימות שיש להם הסיכויים הגדולים ביותר שלא לעבור את אחוז החסימה, כך עשו בכל הבחירות שהתקיימו מאז תשנ"ב, פעם בגלל חלום של אהרונוב ופעם בגלל חלום של מישהו אחר, זה גם לא משנה אם הצבעה זו תמיט אסון, כפי שהיה בעת ההצבעה להרב מזרחי שהצבעה זו העלת לשלטון את רבין והביאה לאסון אוסלו וכו' וכו' דבר לא נלמד מזה ודבר לא יילמד מזה, כנראה שזו גזירה מהשמים שחסידי חב"ד יצביעו אך ורק באופן הבלתי מתקבל על הדעת לחלוטין, ואם תרצה באופן של פיגור שכלי מוחלט, ושום דבר לא יעזור לך מר ליפקין.
י"ז בטבת תשס"ו
14. רק משום שאתה צודק - אתה טועה, טעות מרה.
אתה צודק. אין טעם לזרות פתקינו אל פח האשפתות. אולם דווקא מבט אל עבר רשימת המפלגות היא שמשכנעת אותי להצביע למרזל. פשוט, כי זו דרך חוקית להימנע מזריקת פתק אל האשפתות.

העניין הוא, שכל מפלגה שאכן עוברת את אחוז החסימה - אסור להצביע לה. החל מג' וש"ס, עבור דרך מפד"ל והלאומי, וכלה בליכוד/קדימה. הם כולם כולם שותפים לחוסר-דרך, אנשים בלי אידיאולוגיה, חסרי חוט שדרה. כולם יחד ישבו בקדירה ומשכו כסף, כשהמדינה בערה, מוסדות הדת קרסו, החיים הדתיים הוכו שוק על ירך והיישובים בגוש קטיף נחרבו, כולל בתי כנסת וקברים.

הצבעה למפלגה שעוברת את אחוז החסימה - אין חמורה ממנה. זו נטילת חלק במעשיהם, זו זריקת עצמך וחבריך אל האשפתות.

יש דרך חוקית להימנע מלהשאר בבית. להצביע לאן שהחוק מתיר להצביע, ולא לתמוך באף אחד שאינו ראוי.

הדרך הזו היא להצביע לברוך מרזל. כי הוא מפלגה חוקית, הוא אידיאולוג, וגם אם לא יעבור את אחוז החסימה - אז מה? סו וואט? זה עדיף על פני כל מפלגה.
י"ז בטבת תשס"ו
15. בנימין
לפי התגובות הרבות מסתבר שנגעת בנקודה רגישה, אתה צודק בכל מילה והלוואי שתצליח להביא אנשים לחשוב פעם נוספ לפני שהם זורקים את קולם לפח. הלוואי ואנשים יתחילו להבין שבבחירות לא מצביעים לאדם הכי נקי וישר אלא לאדם הכי נקי וישר שיש לו סיכוי להיבחר לכנסת.
י"ז בטבת תשס"ו
16. הקמפיין של האיחוד הלאומי
אם נתייחס לבחירות האחרונות מרזל פיספס באלפי קולות בודדים .וזה בגלל קמפיין אכזרי נגדו מטעם חלק מהיאחוד הלאומי .להבדיל ממזרחי שהיה חסר לו רבבות קולות .
י"ז בטבת תשס"ו
17. פרופוגנדה - למען ש
זוהי ההתחלה להתגייסות של אליטוב וליפקין למשוך קולות מאתנו לש"ס.
אבל לעולם לא נצביע ש"ס, אנו זוכרים היטיב את התבטאויותיו של הר"ע יוסף עוד מלפני שנים.
ובטח שאין לסמוך עליו בכל הקשור לשלמות הארץ.
י"ח בטבת תשס"ו
18. הוראות הרבי ונקודות למחשבה.
ככל הידוע לי הוראת הרבי מקדמת דנא היתה להצביע למפלגה החרדית ביותר לדבר ד'. ככל הידוע לי לא היתה איזושהי מגבלה להצביע באופן זה רק אם צפוי שיעברו את אחוז החסימה.

ולמר ליפקין היקר שזורק אמרות חסידיות כגון "משוגע משוגע וכו'" אענה אף אני באמרה "ס'איז דא אן אויבערשטער וואס פירט די וועלט". כמובן שמתפקידנו לעשות הכל בדרך הטבע, אבל בשום-אופן אסור לשכוח שלא על קול אחד או אפילו עשרת אלפים קולות (כמה מצביעים יש בחב"ד) ייקבע עתיד עם ישראל.

כמו"כ ידוע שבכלל הי' עדיף אילו לא היו מפלגות דתיות כלל, אז כל האחרים היו רודפים ועושים הכל בכדי לזכות בקולות החרדים לדבר ד'.

ולעצם ההצבעה עבור מרזל. נשאלת השאלה: האם מפלגה שהיא ציוניות במהותה יכולה להכלל בהגדרה "חרדים לדבר ד'"?

אני מציע לכל מי שרוצה להצביע לקרוא את עקרונות היסוד http://www.hazit.co.il/Default.aspx?tabid=39 לפני שמחליט אם להצביע למפלגה זו.

כמו"כ מעניין לדעת מי הוא ה"עשה לך רב" או הפוסק שאליו מביא מר מרזל את שאלותיו (או שאולי אין לו שאלות - הוא יודע הכל).
י"ח בטבת תשס"ו
19. ל - 18
הרבי אמר להצביע למפלגה החרדית ביותר. הדגש היה על מפלגה!!! ולא על משהו קיקיוני שלא עובר את אחוז החסימה, ונשאר איפושהוא בין ערימות הזבל של ניירות התעמולה.
י"ח בטבת תשס"ו
20. שימו לב: ע"פ כל ההערכות, אחוז החסימה יהיה 63,000 קולות
י"ח בטבת תשס"ו
21. 2 הערות קטנות
הערה ראשונה:
כולם כאן מסכימים שמרזל מתאים לייצג את עמדותינו בכבוד.

הערה שניה:
כולם מסכימים שאין עוד אדם במפה הפוליטית שמתאים לייצג את עמדותינו בכבוד.

המסקנה:
מצביעים מרזל.
י"ח בטבת תשס"ו
22. היות ואין מפלגה שקרובה לנו...
אז הרע במיעוטו,
י"ח בטבת תשס"ו
23. מי מפריע לרב מרדכי אליהו לתמוך באחיעזר?
כיודע דברים מבית הרב- יש הפרעות קשות מעסקני חב"ד אשר מונעים ככל הניתן שלא יעמוד ויתמוך במפלגת אחיעזר

י"ח בטבת תשס"ו
24. מפלגת אחיעזר מפלגה של הרב אליהו!
חשבנו על סיכוי טוב הפעם עם יוזמה ודמות רוחנית כהרב אליהו

אל מדוע 2-3 עסקני חב"ד נלחמים ברב אליהו שלא יתן תמיכה ???!!!
י"ח בטבת תשס"ו
25. שפראי (14) - שפיר קאמרת!
י"ח בטבת תשס"ו
26. צריך לשכנע את הרב דרוקמן שירוץ עם מרזל
ואם יצטרף אליהם גם הרב יעקב יוסף (בנו של הרב עובדיה) יצביעו גם חרדים רבים עבור הרשימה הזו, ויהיה לה סיכויים לעבור את "אחוז החסימה".
י"ח בטבת תשס"ו
27. בפשטות
אינני יודע אם צריך לבחור במרזל דוקא, שכן אינני יודע עד כמה הוא מסוגל לפעילות פרלמנטרית חכמה ואקטיבית. אבל אינני רואה כל היגיון בדברים הכתובים לעיל - רק למי רצה מר ליפקין שחסידי חב"ד יצביעו?

הרי שנים האחרונות הוכיחו שגם גדולי החכי"ם הימנים יכולים ברגע אחד להפוך את עורם ולנצל את קולות המצביעים בו למסירת שטחים בפועל ממש, וזה כולל גם את אביגדור קהלני או בני אלון וכיו"ב, והדברים ידועים.

אם-כן, מאחר ובין כך אין אנו יכולים להשפיע בקולנו לשמירה על שלימות הארץ, לא נותר אלא להביע בקולנו, המבוזבז, אל מחאתנו נגד המוסרים חלקי א"י לנכרים.
י"ח בטבת תשס"ו
28. למה בככלל ללכת לבחור??!
לדעתי לא צריך ללכת לבחור!!!
אדם נורמלי {ובמיוחד איש חב"ד}
לא צריך ללכת לבחור זה לא עוזר ולא יעזור...
אין לי שום אימון באנשים שהולכים ללכנסת
תודה מרואש!!
י"ט בטבת תשס"ו
29. צודק מאוד
י"ט בטבת תשס"ו
30. האמנם ליפקין ידיד של מרזל?
מאד פופולרי לכתוב: "אני אמנם ידיד של פלוני, אבל למרות זאת אני סבור שהוא טועה". זה נשמע אובייקטיבי, שקול, אמין.

ליפקין טוען שהוא ידיד של מרזל. יפה.

אולי יואיל מר ליפקין היקר להציג כתבה אחת לרפואה, או מאמר אחד שהוא פירסם בעתונו "בקהילה" המפרגנת למרזל?
ליפקין ללא כל רתיעה ראיין בעתונו את כל ראשי השמאל (לאחרונה את חיים אורון), מתי למשל הוא ראיין את מרזל?
י"ט בטבת תשס"ו
31. החסרון של מרזל
החסרון של מרזל שאין לו כסף.

אילו היה לו כסף, היה זוכה לשפע ראיונות והילולים בכל העתונות החרדית, וכל-שכן שליפקין לא היה מעז לכתוב מאמר נגדו...
י"ט בטבת תשס"ו
32. חיים אורון?!
בבקהילה ראיון עם חיים אורון?! 30, אם אינך יודע איזה עיתון אתה קורא, לפחות אל תראה את זה לכולם.
י"ט בטבת תשס"ו
33. בוחרים במרזל
במי עדיף לבחור אם לא במרזל שמצביעים למישהו אחר
זה נקרא בזבוז (ראינו בהתנתקות)
רק מרזל!!!!!!!!!!!!!
י"ט בטבת תשס"ו
34. דעת הרבי שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד
לקראת הבחירות לכנסת השניה (הבחירות הראשונות בתקופת נשיאותו של הרבי), בכ''ד בסיוון תשי''א הורה הרבי (אגרות-קודש כרך ד' עמוד שמה ובהנסמן שם): ''על של עתה באתי להדגיש . . על החוב והזכות קדוש, אשר כל אחד מהחרדים ויראים לדבר ה' צריך להשתתף בבחירות, הן בעצמו והן בהשפעה על זולתו, להצביע בעד הרשימות החרדיות ביותר, שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד.
מה יגיד על זה השוטים שמצביעים למרזל
י"ט בטבת תשס"ו
35. כל אלו שהצביעו למפלגה אחרת ממרזל שותפים לגירוש
עדיף שקולותיני יילכו לאיבוד ורק שלא נבחר באלו שבישיר או בעקיפין גורמים לגירוש ולסכנה לכל היהודים בארץ ישראל.
כ"א בטבת תשס"ו
36. מחשבה יצירתית
דוקא היום, לאחר שכל המפלגות הראו את פרצופם האמיתי וכל מטרתם היא "הם עצמם", הרבה קולות יכולות להגיע למפלגה עם מטרה ברורה.
צריך למצוא דרך לתמוך במפלגה זו ע"י הצטרפות של אשיות נוספת שתביא לא רק קולות חבדיים,כאלה ששלמות א"י נוגעת לליבם.
אם לא פעולה יצירתית מעין זו אכן חבל על הקולות.
ד' בשבט תשס"ו
37. גולשים יקרים.
שימו לב!

אם בקמפין האחרון כולם אבל כולם כל אחד ואחד היה מצביע עבור מרזל, מרזל היה עובר ובגדול!!!

תכלס' אל תסתכלו מה קרה בעבר כולם ביחד נצביע למרזל הוא יכנס ובגדול!

חוץ מזה עכשיו יש למרזל הרבה יותר סיכויים!

בנוסף לכך, הוא הכי מתאים להציג את דעת התורה ושלימות הארץ כפי רצונו של כ"ק אדמו"ר זי"ע!

אז יאלה כולנו בקמפין הבא מצבעיעים רק מרזל!
י"ג בשבט תשס"ו
38. חיים
אז תגידו לי במי כן לבחור????

אם לא במרזל??
י"ג בשבט תשס"ו